Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alkohol lenne a megoldás a...

Az alkohol lenne a megoldás a depressziómra?

Figyelt kérdés
Ittam 1 doboz sört,és mivel nekem alacsony az alkohol tűrő képességem,így hamar hatott. Addig tök jól elvoltam. Nevettem,sokkal többet beszéltem,de ahogy elmúlt megint rosszul éreztem magamat,semminek nem láttam értelmét,reménytelenségi állapot,nem tudtam nevetni semmin,teljesen kiüresedtem,újra öngyilkossági gondolatok/szándékok. Már lassan 3 éve ebben vagyok. Próbáltam segítséget kérni,de nem nagyon segített.
2018. nov. 30. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Az alkohol csak arra az időre ad boldogságot ameddig hat. Ez nem megoldás, mert oké hogy jól érzed magad, de ha mész dolgozni, vagy vezetned kell autót, vagy bármi olyan helyzet alakulna ahol tilos az alkohol fogyasztás akkor megszívhatod. Másrészt pénzbe kerül, arról nem is beszélve hogy árt a májnak, agynak, és idő után a szervezeted tűrőképessége is csökkenni fog.

Depresszióra nem ez a megoldás, nem is a gyógyszer, hanem a problémákat fel kell tárni, és megoldást kell rá találni. Ha ezzel foglalnád el magad addig sem unatkozol, addig sem fogsz a depresszióra gondolni mert nem lesz rá időd, hanem egy kitűzött célt fogsz szépen lassan megvalósítani, ezen fogsz dolgozni, és hidd el annyira elfogod felejteni a dolgot hogy a depresszióból is kifogsz lábalni.


Nekem ez volt a gyógyszer a depressziómra.

Hiába jártam pszichológushoz, gyógyszert is hiába írt fel nem volt jó semmire. le is álltam vele, nem is jártam pszichológushoz, hanem szépen összeszedtem magam, felfújtam magam hogy márpedig megtudom csinálni azt amit meg akarok, jött egy elhatározás és tettem érte!

Igaz ez beletellett nem kevés időmbe, de jó 2 évem ráment erre, mire elértem azt a szintet hogy kiegyensúlyozott, egészséges életet éljek. Van jó karrierem, van családom, hamarosan apa leszek. Igaz hogy rengeteg áldozatot hoztam érte, sok dologról mondtam le. A dohányzásról is leszoktam, ami szintén nem volt könnyű, sőt az első 1 hónap után jött az a 3 hónap amikor pokol volt az egész.

2018. nov. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem, az az alkoholizmushoz való gyors eljutáshoz való megoldás. Vagy állandóan részeg akarsz lenni, mert akkor jobb? Hidd el, hogy csak egy ideig, aztán már akkor se lesz jó, amikor okádsz, és nem érted, miért nem jön az eddigi öröm.
2018. nov. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Ez csak ellazit es ezert erzed ugy hogy boldog vagy. Ha annyira depis vagy keress fel egy hozza erto orvost,igy csak alkoholista leszel. Sokan azthiszik ha isznak elmulnak a problemak...elmulnak igen de csak amig be vagy allva, utana rosszabb
2018. nov. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Tépj be.. :D
2018. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem bírom ezt a depressziót/depresszív állapotot. Minden lehetséges megoldást kipróbáltam. Sport, szórakozás,társaság,pszichológus,pszichiáter,gyógyszer. Semmi sem hatott. Csak az alkohol. És már nem tudok megszabadulni tőle
2018. nov. 30. 21:03
 6/6 Phoney ***** válasza:
100%

Nem megoldás, mivel nem fenntartható. Az alapvetően rendben lenne (vagy akár segíthet is), hogy ha néhány naponta megiszol egy sört, de ilyen helyzetben az is orosz rulett, mert nem tudod garantálni magadnak, hogy nem lesz belőle napi egy, majd napi 5.


Ha alkohollal kezeled a depressziódat, akkor ugyanis beindul a hullámzás, és a józan lelkiállapotod tovább romlik. Ettől könnyen kialakulhat a kényszeres ivás, és megeshet, hogy mire észreveszed, már nem tudod akarattal megtörni. (A közkeletű tévhittel ellentétben nemcsak a sóvárgás miatt nem lehet letenni, hanem kialakul az ivás mint kényszeres viselkedés is.) És akkor ital mellett rosszabb lesz, mint most nélküle.

2018. dec. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!