Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kérlek, ne ítélkezzetek, úgy...

Kérlek, ne ítélkezzetek, úgy érzem, nem tehetek róla: nemcsak hogy utálom a csecsemőket, de kifejezetten agressziót érzek irántuk, bántani szeretném őket. Jár még valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Először gyerekkoromban jelentkezett ez, le se bírom írni, de előfordult, hogy belecsíptem egy csecsemőbe vagy megszorítottam a karját, annyira irritált. Aztán elmúlt, de most, az életem második felében újra előjött. Nem tudom elfogadni, egy szörnyetegnek érzem magam. Ha meglátok egy csecsemőt - főleg fényképen, élőben azért kevésbé zavarnak -, akkor vagy agresszió jön rám, vagy vad szeretetroham, de mindenképpen gyúrnám, gyömöszölném. Főleg a pufókság, gömbölydedség váltja ezt ki belőlem, a soványak csakis gyengédségre indítanak. A mindenki által imádott pufók, "egészségtől kicsattanó", babaszerű csecsemők irritálnak. Plusz a gügyögésük, rángatódzó mozgásuk, értelmetlen mozdulataik, minden, ami állatszerű bennük. Álmomban is megjelennek, vagy kifejezetten szadisztikus gondolatokkal, de leállítom magam, vagy vad szeretetrohamokkal, de soha nem közömbösek. Nem tudom magamban ezt elfogadni, de rájönni sem tudok az okára. Valakinek esetleg valami ötlete (túl azon, hogy egy állat vagy, és akaszd föl magad)?

#csecsemőiszony #irtózás csecsemőktől #csecsemő iránti ellenszenv
2018. dec. 1. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen kapcsolatod volt anyukáddal? Lehet gyerekkori trauma, elhagyás, kevés szeretet, stb
2018. dec. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még azzal kiegészíteném, hogy gyakran látom őket agresszív, támadó, gonosz kis lényekként, akik csak keserítik a szüleik életét.
2018. dec. 1. 12:06
 3/10 A kérdező kommentje:
Előző: gondolod, hogy anyám érzései jelennek meg ilyenkor, amiket csecsemőként váltottam ki belőle? Ő meg anno a nagyanyámból, szépen továbbadva ezt generációról generációra? Már nekem is megfordult a fejemben ez, de annyira a sajátomként jelentkezik az érzés, hogy az egészen riasztó.
2018. dec. 1. 12:08
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Pszichológus, így nehogy gyereket vállalj.
2018. dec. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Igen, így lehet, ahogy írod. Anyádtól örökölted, ő meg az ő anyjától, és így tovább, le egészen a kardfogú tigrisig. Erre sajnos nincsen orvosság.
2018. dec. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
Azt írod, megjelennek álmodban. Akkor tanuld meg a tudatos álmodást, nem megy gyorsan, de lehetséges, és ha megint csecsemővel álmodsz, kérdezd meg tőle, ki vagy, mi a bajunk egymással stb. Azt mondják, működik.
2018. dec. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Az jelenik meg, amit anyád váltott ki belőled, amikor csecsemő voltál.
2018. dec. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pszichológust javasolnék, de a jobbik fajtából.

Az irtózás - vonzódás mértéke és váltakozása sem egyszerű, de a szadista kényszergondolatok és álmok... valóban aggodalomra ad okot.

Emögött nem biztos, hogy családi okokat vagy gyerekkori traumákat kell keresni.

2018. dec. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg meghatározott okok állnak e mögött, amit egy pszichológus segítene kibogozni egy terápia kereteiben.

Ne irtózz magadtól, annak semmi értelme, nem tehetsz róla. Először is fogadd el, hogy ezek a gondolatok vannak, majd derítsd ki az okukat.

2018. dec. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves nyolcas, kifejtenéd estleg bővebben, mire gondolsz?
2020. okt. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!