Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha depressziós...

Mit tegyek ha depressziós vagyok de anyukámnak nincs pénze pszichológusra?

Figyelt kérdés

16 vagyok. Beszéltem erről anyával (szerintem ő is depredsziós,legalábbis biztos az vol) es megmondta hogy nincs pénzünk erre. Ráadásil ennek az egésznek már testi tünetei is vannak.

Kihez forduljak? Iskolapszichológusunk nincsen.



2018. dec. 1. 23:27
1 2 3
 1/21 Vad-Ász ***** válasza:
100%
Honnan tudod dogy "beteg" vagy?
2018. dec. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Családsegítőnél, járóbeteg ellátókban, kórházakban érdemes körülszaglászni, nincs-e ingyenes, mert pályázatot rengeteget nyernek rá.
2018. dec. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Iskolai védőnőnél is lehet érdeklődni
2018. dec. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

A legközelebbi kórház vagy rendelő, ha pszichológus nincs, akkor pszichiátert keress.


Ha meg csak dumálni akarsz és nem kell bogyó, akkor menj gyónni és dumálj a pappal.

2018. dec. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs iskolapszichológus, akkor is van Pedagógiai Szakszolgálat a városban. Ott van pszichológus. A háziorvosodtól is érdeklődhetsz szakrendelői pszichológusról. Pszichiáterhez csak nagyon súlyos esetben fordulj; ha csak egy mód van rá, gyógyszer nélkül kell megoldani. Ha egyik se jön be, hívd a Kék Vonal lelkisegélyt 116-111, chaten is, ők el tudnak irányítani szakemberhez.
2018. dec. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

A gyógyszeres megoldást nem vetem meg.

1. Honnan tudom hogy beteg vagyok? Nem vagyok biztos benne hogy súlyos depresszióról beszélünk ,mert ez egy saját diagnózis. A tüneteim röviden:

-kedvtelenség

-szomorúság

-fáradtság

-alvászavar (lásd az időt pl)

-önbizalomhiány

-önértékelési gondok

-szuicid hajlamok

-üresség érzése

Ezenkívül ebben a 2 hónapban már ötödszörre leszek beteg,egyre többet sírok.

Mióta tart? Ez a "szezon" 1 hónapja kb, de tudom hogy 1 éve is éreztem ilyet,sőt 2 éve is. Csak azt valahogy kibírtam,nem tudom ez miért más de már kezdek besokallni.

Úgy érzem nincs erőm semmihez(kimozdulni sem) de amikor meg leszervezek valamit akkor misztérikus módom ágynak esek.

Nagyon nehéz erről ismerősöknek beszélni, anyukámnak is csak pár napja mondtam el. Ezért lenne nehéz pl ofőnél vagy iskolanővérnél érdeklődni.. még csak az kéne hogy mindenki megtudja..

Elírásokért bocsi,mindig csak utólag veszem észre.

2018. dec. 2. 01:37
 7/21 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a normális segítőkész válaszokat!
2018. dec. 2. 01:38
 8/21 anonim ***** válasza:
73%
Téli depi, nyomass rendes multivitamint! Én a testépítő boltban szoktam kérni a sima "alapmodellt", még magnézium és b6 is van benne.
2018. dec. 2. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Mi okozza ezeket a tüneteket? Van ezeknek egy régről elfojtott oka, amit eddig elnyomtál. Ha nem tudsz pszichológushoz fordulni, keress valakit a környezetedben, akiben meg tudsz bízni és kérd meg, hallgasson meg és adjon tanácsokat.
2018. dec. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
8%

Majd írj, ha úgy érzed. Priviben felkerestelek.


Az amiket felsoroltál nem olyan vészesek s könnyebben feljavítható.

azt hittem komolyabb tünetek vannak.

2018. dec. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!