Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti tegezitek a pszichológusoto...

Ti tegezitek a pszichológusotokat?

Figyelt kérdés

Nyilván azokhoz szól a kérdés, akik járnak/jártak pszichológushoz.

Tegezitek ott egymást vagy magázzátok?

Mi az általános norma ebben?

Szerintetek melyik a jobb?



2018. dec. 3. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Magázás.
2018. dec. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam többnél is,illetve 17 éves koromtól járok,most 25 vagyok.Nyilván 17-18 évesen magáztam,akihez jártam.Illetve az iskolapszichológus azt mondta tegezzem.Fura volt megszokni,de mijor magáztam Ő is magázott,ez is fura volt,szóval hozzászoktam.Aztán Vele baráti lett a viszonyom,azóta is emailezünk.

Ha jóval idősebb a pszichológus nálam,akkor magázom,de megkérem,hanem gond Ő tegezzen.Működni szokott.Nálam nem sokkal idősebb pszichológus fel szokta ajánlani a tegeződést.

2018. dec. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%
A pszichológussal annyira személyes témák kerülhetnek szóba, hogy azokról csak tegeződve lehet beszélni. És mi következik ebből? Két dolog is. Az egyik az, hogy a pszichológussal tegeződni jó. A másik meg az, hogy a személyes dolgokat inkább a barátaival osztja meg az ember, nem egy idegen pszichológussal, tehát akinek vannak barátai, annak nincs szüksége pszichológusra.
2018. dec. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
3-as, ez nem igaz. A pszichológus és a barát 2 külön műfaj, az előbbi képzett szakember, távolságtartással, sokkal kisebb szubjektivitással. Ezért is célszerű magázódni. Ez egyáltalán nem akadályozza az őszinteséget.
2018. dec. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14%
4-es: a pszichológus (éppen a távolságtartás miatt) kevesebb, mint egy barát, ez igaz. (De a nagyobb objektivitás kétséges, mert kevésbé ismer, mint egy barát.) Ezért nincs szüksége pszichológusra annak, akinek vannak barátai. És személyes dolgokról csak tegeződve lehet beszélni.
2018. dec. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Felnőttekkel, magázás a pszichológus nem barát a szó köznapi értelmében, hanem szakember aki segít megoldani a lelki problémákat. Magázódva is lehet nagyon mély beszélgetéseket folytatni van akinek így könnyebb is megnyílni. Ha valakinek nehezen megy a magázódás lehet tegeződni, de az inkább kivételes. Gyerekekkel, serdülőkkel a tegeződés a természetes, egy gyerekkel magázódva beszélni fura lenne.
2018. dec. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Jártam pszichológushoz, őt tegeztem. Most pszichoterapeutához járok, vele magázódunk. Nem befolyásolta a közös munkát egyik sem.
2019. jún. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!