Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék kérni véleményeket...

Steve66 kérdése:

Szeretnék kérni véleményeket aki szedi a Brintellix-et. Nekem ma írta fel a doki és csak reménykedem, hogy jobb lesz a mentális állapotom. Pszichózis-depresszió, érdektelenség, szorongás, félelem. Minden van, sajnos. Van aki hasonló cipőben jár?

Figyelt kérdés
2018. dec. 3. 17:11
 1/6 Mese Ország válasza:
10%
Biztosan nehéz most neked,de ebből az állapotból ki kell keveredned,gyógyszerek nélkül is vannak olyan módszerek,amik visszasegíthetnek a kiegyensúlyozott lelkiállapotba.Legjobb gyógyszer szeretni és szeretve lenni.Voltam hasonló helyzetben,nem mondom,hogy könnyű,de jóra fordul minden,bízz az életben.Magadban.Ha tudni lehetne rólad többet,abból a szempontból,hogy milyen a beállítottságod,értékrended,érdeklődési köröd,mik az átélt tarumáid,nehézségeid amik kiváltjàk ezeket az érzéseket belőled,min mentél keresztül,mi okoz örömöt,bánatot,akkor talán tudnék segíteni hasznos tanáccsal.Ha megnézed a "Pszichiátria,a halálipar" című dokumentumfilmet,bízom benne,hogy nem fogod szedni a gyógyszert,amit a doki felírt.Ez az ő érdeke,nem a tied.Hosszútávon nem megoldás,rövid távon átsegíthet,de megkockáztatom,hogy egy szeretettel és megértéssel teli jó kis beszélgetés is többet ér.Hm? :) Szeretés van.
2018. dec. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Megerősítem az előttem szólót! Minden agyban dől el, fölé kell kerekedned a rossz gondolatoknak, kapaszkodókat kell keresni, csak jó dolgokra szabad gondolnod, a rossz állapot nem tart sokáig, a családod segíteni fog <3
2018. dec. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 zyprexaaa ***** válasza:
100%
Egy büdös túrót "minden agyban dől el" Mondják azok,akik soha sem voltak mély depresszióban,v psychozisban.Meg rohadtul nem szakmabeliek. A kibicnek meg semmi sem drága,nem ők döglenek bele. Az a film amit említenek meg hülyeség.A Brintellix nagyon jó gyógyszer,ha a depresszióban a fő tüneteid h úgy érzed nincs agyad,és folyamatosan sírsz. Mert én így jártam. 10 mg-ot szedek,annál magasabb dózisban erősödhetek a mellékhatások.De az adag nyilván függ a depresszió mélységétől is.
2018. dec. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Sziasztok.

Azért azt tegyük hozzá, hogy senki nem kevesebb, értéktelenebb vagy gyengébb ember, csak mert kedélyállapotjavítóra, antidepresszánsra szorul. Ezt mind tudjuk. Én speciel a falra tudok mászni, amikor nekem szegezik a kérdéseket: “Az antidepresszáns hosszabb távon nem megoldás, rá fogsz szokni, függőséget okoz, hogyan fogod letenni?” - Nem okoz függőséget. Elhagyás: nos, nem is biztos, hogy le kell tenni! Miért? Mert tegyük fel XY szervezetében van pl. Dopamin hiány, a gyógyszer tudja pótolni. Ravasz működési elven alapul, hiszen minimum 3 hét kell ahhoz, hogy egy antidepresszáns a szervezetbe beépüljön, s dolgozni kezdjen. Ez a tény depresszióval és szorongással küzdő embereknél veszélyes, hiszen mit várunk? Bevesszük és fél óra múlva kisüt a nap. Nem süt ki. S másnap sem. Minden kezdet nehéz. S ez nem függőséget jelent. A betegnek van valamiféle hiányállapota, amit kívülről kell tulajdonképpen pótolni. Ha belegondolunk, hasonló cipőben járnak a magasvérnyomással, cukorbetegséggel küzdő betegtársaink is - ők is gyógyszert szednek, hogy egyensúlyban maradjanak. Ez nem jelent függőséget! Azt gondolom, függőséget drog, alkohol (...) és egyéb károsan használt szerek a szervezetbe való kóros bevitele jelent.


Apropó akaraterő. Akarhatok én holnaptól mosolyogva ébredni, mosolyogva élni, emellett többé nem szorongani, idegeskedni, viszont ez azért nem ilyen egyszerű. Részben igazat is adok a kommentelőnek, aki említette a dolgot, miszerint az agyunkban dől el minden, viszont ezt a megjegyzést ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor Pistike úszóleckéket vesz, mondván ő meg akar tanulni úszni. Az edzője motiválja: “Ezaz, Pistikém, kezdetnek jó, használd az akaraterődet. Pisti bólogat, hiszen céllal ment leckéket venni. A következő pillanatban bedobják a mély vízbe, oszt’ ússzál, Fiam! Nem fog neki menni.


S amiért billentyűzetet ragadtam: BRINTELLIY. Egy hete szedem a 10 mg-os változatát. (Előtte Rexetin-t szedtem, ami hatástalannak bizonyult.) Különösebb, említésre méltó dolgokat nem érzékeltem az elmúlt 7 napban. Pozitívumok: bár nem szokásom előre elkiabálni semmit - a szorongás kevésbé fokozottan van jelen, mint a BRINTELLIY szedése előtt. Emellett

valamelyest kisebbnek érzem ébredéskor a gombócot a torkomban. Baba lépések. Lépcsőfokonként haladok, aprólékosan.


Negatívumok: nem tudom, hogy ezek a tünetek, amiket fel fogok sorakoztatni, vajon az antidepresszáns számlájára írhatóak-e fel, mivel soha nem olvasom el a betegtájékoztatót, így a lehetséges mellékhatások részig sem jutok el. Egészségügyben dolgoztam évekig, a főnökeim értelemszerűen orvosok voltak, általuk tapasztaltam meg, hogy az egyik legnagyobb hiba, amit páciens elkövethet az az, ha átbújja a betegtájékoztató hasábjain a mellékhatásokra vonatkozó sorokat. X hónap gyógyszerszedés elteltével - mivel minden gyógykészítménynek igenis van hátulütője - felfedezhetünk magunkon egy-egy nem kívánt mellékhatást, de könnyen át is eshetünk annak a lónak a bizonyos túloldalára, ha sokat forgatjuk a betegtájékoztatónkat, főképpen mivel az agyunk nagy játékos, a sokadik olvasásra már beképzeljük magunknak szinte minden harmadik felsorolt gyakori mellékhatást.

Egy szó, mint száz: február 2. napján reggel vettem be az első szem pirulát. Némileg bágyadtabb vagyok. 4-én este délután iszonyatosan elkezdtek viszketni a combjaim, a karjaim. Először arra gondoltam, valószínűleg ki van száradva a bőröm, hidratálnom kell, majd bementem körömvirágot tartalmazó testápolóval. Csak rosszabb lett a viszketés! Másnap, 5-én és 6-án enyhébben jóval de vakaróztam. Tegnap pedig már a falat tudtam volna kaprni, annyira viszketett a combom, a térdem, a lábaim. Estére a “viszkető területeken” kék-zöld-lila véraláfutások, azaz haematoma-k ábrázolódtak ki a lábaimon. Iszonyatosan csúnya, finom érintéskor is fájdalmat érzek és erős izomlázat.


Hazudnék, ha azt mondanám, hogy értem, mi történik a testemmel. Amiatt gondolok arra, hogy akár a pirula is okozhatja, hogy egy héttel ezelőtt nem viszkettek a végtagjaim, nem fájtak, nem voltak véraláfutásaim sem.


Ha van ötletetek, kérlek, osszátok meg velem. (Jövő csütörtökön megyek controll-ra ahhoz a Főorvoshoz, aki ezt a szert kiírta nekem, mindenképpen beszámolok neki a történtekről.)


Köszönöm, hogy elolvastatok!😊 Kellemes hétvégét és gyógyulást kívánok minden kis Sorstársamnak!

2019. márc. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Bocsánat, javítanám magam: március 2-án kezdtem el szedni a gyógyszert, figyelmetlen voltam, ezért írtam februártól. Illetve a gyógyszer nevét többször is elgépelte a telefonom szótára, tehát a Beintellix nevű szert szedem és a fenti soraimban is ezzel az antidepresszánssal kapcsolatos impulzusaimról számolok be.
2019. márc. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok választ, de már fél éve elhagytam minden gyógyszert, megtaláltam a saját utamat és azon haladok előre a saját tempómba tudatosan. Rá kellett jönnöm, hogy a gyógyszeres kezelés nem megoldás.
2021. júl. 30. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!