Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért gondolok arra, hogy az...

Miért gondolok arra, hogy az öngyilkosság a megoldás az életre? Mit kellene tegyek? F

Figyelt kérdés
Már évek óta szenvedek depresszióval,volt több öngyilkossági kisérletem is,amit titokban csináltam,de voltam már pszichiátrián is. Egyszerűen nem akarok már ezen a világon élni. Már nem tudom,hogy mit tegyek. Kértem segítséget,de szerintem az nem segítség,hogy bemegyek a pszichiátriára,és gyógyszerekkel kisérleteznek rajtam,hogy hátha jobban leszek. Már volt idén vagy 10 öngyilkossági kisérletem. Egyszerűen nem tudok lemondani arról,hogy ne legyek az. Az akarok lenni évek óta. Pszichológus nem igazán segített. Borzasztó ez az állapot. Pszichoterapeutával is beszélgettem,sajna a tanácsai nem igazán segített. Sportolás,szórakozás ezek is voltak. Egy ideig segítettek,de megint vissza estem. Volt egy lány az életemben,de én úgy gondoltam hogy jobbat érdemel nálam,ezért megszakítottam vele a kapcsolatot. Mert én nem kérek ebből az életből. Se boldogságot,se családot, semmit se. Semmi tervem nincs az élettel. Nincsenek életcéljaim. Higyjétek el,én már rengeteg segítséget kértem. Nem tudom,hogy miért nem segítettek. Szoktam olvasgatni arról,hogy ki lett öngyilkos. És hogy milyen problémával lettek azok. Próbáltam lefoglalni magamat mással,de egyszerűen nem megy. Nem akarok élni,nincs kedvem semmihez se. Úgy gondolom,hogy mindenre a halál a megoldás. Nézegetek depressziós filmeket. És az egész életemre ez megy rá.
2018. dec. 4. 12:08
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

Ha már semmi ilyen nem segít, meditációval próbálkoztál már? Kicsit magadba nézni, elengedni minden gondolatot, és csak "lenni"? Egyébként ha hiszel az ilyenekben, ha nem, én nem ajánlanám az öngyilkosságot. (Nem, nem vagyok vallásos.) én is sokat voltam depressziós, most sem a legjobb időszakom van, (édesapámat IV-es stádiumú rákkal kezelik) de muszáj menni menni és tovább csinálni. Olyan nincs, hogy valamely állapot permanens. Ahogy a rossz sem az.


https://www.youtube.com/watch?v=FTUVUY8DqF8


Kívánok minden jót Neked!

2018. dec. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem te nagyon fiatal lehetsz még és nem láttad az élet szebbik oldalát! Minden fejben dől el a hozzáállásodon kell változtatni. Hidd el szörnyű életem volt rengeteg szart megéltem fiatalon amit nagyon nem kellett volna. Lettek is következményei szorongásos pánikbetegséget enyhébb agorafobiával. Viszont szépen lassan fejlődök. Mert élni akarok mert már sínen van minden csak küzdeni kell érte. De ameddig te nem akarsz küzdeni nem leszel jobban. Ezek a kísérleteid csak figyelemfelhivások szerintem. Szükséged lenne pár barátra. Próbálj meg elutazni valahova nekem az lett szerelem olyan gyönyörű világban élünk mindent látni akarok már. Így tudtok kimozdulni mára már nagyjából gond nélkül. Pozitív élmények kellenének amik helyre teszik a lelked és tudna gyógyulgatni. Rossz gyerekkorod volt vagy történt veled valami rossz?
2018. dec. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%

És miért akarod befejezni?


Hajléktalan vagy? Rákos vagy? Nyomorék vagy?


KOMOLYAN!


Írj le 5 okot, hogy szerinted, mi a gáz veled!

2018. dec. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az adott társadalom hangulata amiben vagy, az is befolyásolhat. A rossz lelkiállapot épp olyan ragályos mint az ásítás.

Engem a társadalomból való kivonulás szokott felvidítani. Ha rossz kedvem van városon, akkor kimegyek a falu széli és ma már üres szülői házba, ami szomszédmentes és valamikor munkahely nélkül is éltem az ottani főleg önellátó gazdaságban. Elég belépnem az utcaajtón és a legmélyebb depresszióból is a legvidámabb mulatós nótára gyújtási kedvem támad. Mert tudom hogy ott ma is megélnék a társadalomból kivonulva.

Vagy nyáron a határ és Bécs közti nemzeti parkban való biciklizéskor is lelki erővel való feltöltődést éreztem. Mert a természet nem ismeri azt az ember által alkotott hülyeséget hogy modern rabszolgaság. Ami még a fejlett Japán polgárainak lelkét is megnyomorítja. Valószínű téged is a modern rabszolgaságnak a társadalmat átalakító hatása tesz depresszióssá. Ahogy mindenkit a világon. Mert természetellenes életforma.

2018. dec. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Nem tudok okot mondani.
2018. dec. 4. 12:32
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Például a japánoknál az erős munkahelyi megfelelési kényszer okoz depressziót és öngyilkosságokat is. Mert így élve nem szabadok, nem önmaguk urai, nem azt csinálják amihez kedvük van.

A Tüskevárból való 40 másodperces filmrészlet:

Olyan jó itt Matula bácsi

https://www.youtube.com/watch?v=IgIJuAGju3I

Ha megéheznek akkor fognak halat vagy sütnek vadréce tojást. Míg a modern rabszolgaságban a polgár parancsokat teljesít és követelményeknek tesz eleget (pl. számlákat fizet). Ráadásul a napfény hiánya sem növeli a jókedvet.

2018. dec. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
Figyu, ha nem tetszik az életed, hagyd itt ...de nem úgy, ahogy te gondolod. Menj el világot látni, jelentkezz az üdvhadsereghez vagy akármi. Lényeg, hogy történjen valami, ne csak azon agyalj, hogy öngyilkos akarsz lenni. Úgysem leszel az, mert már megtetted volna, akkor meg nem lenne jobb, ha nem így élnéd az életed? A gyógyszerek és a pszichiáterek nem fogják helyetted megoldani a problémát. Tudod ahogy a mondás tartja: Segíts magadon és az isten is megsegít.
2018. dec. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A trópusokon nézz körül új élettér után. Ott mosolygósak az emberek a napfény és a természetes élet lehetősége miatt. Például egyik magyar Szamoa szigetére költözött ahol télen-nyáron, éjjel-nappal kellemes 26 fok körül van. Már 10 éve láttam a videót róla, akkor két gyönyörű kislányával mutatták a tévében.

Ne az életed dobd el hanem azt ami depresszióssá tesz.

2018. dec. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sejtem, hogy mi lehet az ok. Nincs senkivel szeretetkapcsolatod.


Szüleid?


Barát, barátnő nagyon kellene.



Az életnek értelme a célok és kapcsolatok által van.


Azt is el kellene hinned, hogy érdemes élni, mert várnak még rád nagyon is jó dolgok. Pl. a szerelem.


Háziállat? Amikor én mélyponton voltam, sokat segítettek a tengerimalacaim, van egy kis terápiás hatása a háziállatoknak.


Ne nézegess depressziós filmeket! Legalább tudatosan próbálj tenni azért, hogy jobb legyen a közérzeted, ne rosszabb.


Az öngyilkosságot nem lehet visszacsinálni. Ha sikerül, meghalsz és akkor nem tudod meggondolni magad. Legfőképpen ezért ne tedd!

2018. dec. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz a Francia idegenlégióba. Most úgy érzed, hogy az se baj, ha nem éled túl, de túl fogod és akkor talán megváltozik az életed.
2018. dec. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!