Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek a függőségemmel?...

Mit kezdjek a függőségemmel? Mi lenne a megoldás? 17/f

Figyelt kérdés
Számítógép függő vagyok már lassan 2-3 éve. Azt is tudom,hogy miért vagyok az. De eddig fel sem tünt,hogy belemenekültem egy virtuális világba. Már nem tudok enélkül meg lenni. Eddig tagadtam,hogy függő vagyok,és lassan rá kell jönnöm,hogy az vagyok. Most már tudom. Ideges,szorongok,pánikrohamaim vannak,és mély depresszióba esek. Voltam pszichológusnál,nem segített. A középsulit otthagytam már 1 éve,mert nem bírtam meglenni nélküle. És most valami estin vagyok,amit már most nem bírok. Egyszerűen nem megy. Csak akkor vagyok jól,ha számítógépezek,és elvagyok ebbe a világba. Eddig telefonfüggő voltam,azt összetörtem,mert le akartam állni vele,de egyből számítógépeztem. Nem csinálok semmit. És most számítógép függő vagyok. Néha néha iszok alkoholt,hogy csökkenjen a depresszióm,és a feszültségem. De erre is kezdek rászokni. Tud valaki segíteni?
2018. dec. 6. 10:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Az emberi kapcsolataim 90%-a tönkrement már emiatt.
2018. dec. 6. 10:38
 2/4 anonim válasza:
Próbálj meg valami közösseget keresni fb-n, ahol tudsz beszélgetni és ismerősöket szerezni akármilyen témában. És ha kimozdulsz, hogy találkozz felük, már akkor, se itthon vagy. Fokozatosan csinálj mást is ne csak gepezz. Pl menj ki a kertbe csak 5 percre és csinalj valamit. (Tudom most alig van kertimunka, de keress valamit) ha nem tudsz a kertbe menni, akkor is keress valamit. Keresd fel régi barátaidat, akikkel megromlott a kapcsolat, találkozz velük, addig, se a gép előtt ülsz. Ha van tesód/egyéb rokonod akkor tudsz vele/velük is beszélni a problémádról talán, ismétlem talán segít. Próbáld meg másba is meglátni a jót. Akármibe. A lényeg, hogy legyen akaraterőd a változtatásra és ne add fel!
2018. dec. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor itt,a virtuális világban keress "pszichológust". Vannak játékok amikkel játszol? (WOW,lol,vágó stb) ott vannak barátaid? Miattuk lógsz itt ennyit? Az hogy beismerted szerintem egy nagyon jó lépés a gyógyulás felé:)
2018. dec. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A te korodban én is átestem hasonlón, amikor már fizikailag betegnek éreztem magam, ha nem ülhettem a gép előtt. A neten kialakított emberi kapcsolatok segítettek kimozdulni ebből. Szép lassan belecsöppentem közösségekbe, ott lettek beszélgetőpartnereim, aztán szép lassan feltámadt a nők iránti igényem, udvaroltam nekik... és egy idő után már én akartam találkozni velük és onnantól már egészen normális volt az életem.
2018. dec. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!