Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy ember nem alultáplált,...

Ha egy ember nem alultáplált, nincs megelégedve a súlyával és nem mer enni rendesen, mert fél, hogy elhízik, ezért nagyon minimum szinten eszik, de látja, hogy nem helyes és felkeres egy szakembert, az milyen betegségben szenved?

Figyelt kérdés

A kérdésbe már nem fért ki; NEM hűnytatja magát.


Nem engem érint a dolog, hanem egy külföldi (amerikai) ismerősömet, de kíváncsi vagyok én is.


Szóval az ismerősömnek javasolták, hogy keressen fel pszichiátert, anorexia gyanujával - megtette és nemrég elkeseredve mesélte, hogy elmondta a pszichiáter neki, hogy ez nem anorexia, mert elismeri, hogy változtatnia kéne az értendjén (amit az anorexiás nem tesz) + nem alultáplált.


Engem az érdekelne, hogy mi az elnevezése akkor ennek a fajta betegségnek?



2018. dec. 7. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Még nem alultáplált. Ha huzamosabb ideig nem eszik a szükséglete szerint, akkor nyilvánvalóan az lesz.

Szerintem igenis anorexia, és csak azért ment orvoshoz, mert mások annyira mondták. Ha fél, hogy elhízik, pedig sovány, az anorexia. Vagy szorongás.

2018. dec. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az anorexia hivatalos kritériuma az alultápláltság

(Amit én hülyeségnek tartok, mert pl. ha egy 100 kilós ember koplalással pár hónap alatt ledob 40 kilót még nem lesz alultáplált, de minden egyéb tünet stimmel)

Ez valószínűleg az eleje a folyamatnak, és nagyon szomorú, hogy ahelyett, hogy segítenének neki, ezzel lehet, hogy csak mélyebbre lökik....

Hivatalosan talán EDNOS-nak hívják a klasszikus kategóriákba be nem sorolható evészavarokat, meg adhatnak atipikus anorexia diagnózist (ezt akkor, ha nem stimmel minden kritérium). Én szerintem ez illik a leginkább erre az ismerősödre, de félő, hogy hamarosan ha így folytatja, akkor a sima anorexia minden tünete jelen lesz nála:(

(Az meg hülyeség, hogy egy anorexiás soha nem tudja, hogy változtatnia kellene az étrendjén. Nyilván ez is gyakori, de az is, hogy tudja, hogy változtatni kellene, mégse tud a bűntudattól)

2018. dec. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az èn kislanyom sem alultaplalt.Még....De már járunk orvoshoz,mert biziny anorexiás sajnos,attól függetlenül már beteg
2018. dec. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!