Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió (talán). Mit tegyek?

Depresszió (talán). Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyjából november közepe óta (három hete) érzem a fent említett érzést. Elég sok gondom van, de hirtelen akkor ténylegesen szembesültem velük. Röviden a problémáim: a család, emberek, jövőkép, célok, siker, elvárások. Szóval a szokásos, ami ahhoz kell, hogy valaki tönkremenjen. A mélypontom két hete volt, amikor szinte mindenen kikönnyeztem, karcoltam magam (vagdostam volna magam igazából, de féltem az emberektől, főleg a barátomtól, hogy neglátja, igaz még meg vannak a nyomai a karcoknak). Az érzéseimet mindig kiírtam magamból egy naplóba, néha írtam verseket is, hogy átvészeljem ezt az egészet, mivel nem merem az emberek előtt kinyílvánítani a bajomat. Egyszerűen nem akarom ezzel más lelkét terhelni, és félek a reakcióktól. (Soha nem vállalom fel magamat nyíltan, inkább akkor is mosolygok, tettetem a jó hangulatot, amikor borzasztóan érzem magam).

Viszont az igazi bajom az, hogy ez a negatív érzés nem múlik belőlem. Akármi van, ott motoszkál a fejemben a rossz érzés. Mindig van valami, tudat alatt is. Mindig pörög az agyam a rossz gondolatoktól, kiteszi a mindennapjaimat, ha kifakul, akkor újból előjön. Nem tudok szabadulni tőle, lassan felemészt engem. Fizikailag is leépít. Nem tudok figyelni, fáradt vagyok, nincs semmi motivációm és ambícióm. Csak magammal vagyok elfoglalva, feszegetem a problémáimat. És mivel kollégista vagyok, ezért nem tudom ezeket a fájdalmakat kisírni magamból, csak ha bezárom magam a wc-be és némán zokogok, meg amit tehetek, hogy karcolgatom magam.

Valamikor viszont teljesen kiüresedek. Nincs bennem semmi érzés, csak vagyok, és lógok a levegőben. Kedvem ugyanúgy semmi. Bevallom, nem sokat tettem a bajom ellen, de őszintén nem is érzem magam hozzá elég erősnek. És néha a "mosoly" álarc is leesik lóram, így random rámtör a sírás. A barátomnál is ez történt, mert megkérdezte, hogy mi a baj. Ott kisírtam magam, elpanaszoltam neki mindent és tényleg azt hittem, hogy ezzel vége a rosszkedvnek. De visszajött. Próbáltam neki beszélni még róla, ami szintén csak egy ideig használt. Mondta, hogy menjek pszichológushoz, de én nem akarom, mert félek a dologtól, meg nem úgy ismer engem, mint akinek bármi baja is lenne.

Nagyon sokat gondolkozom az öngyilkosságon, de nem kíséreltem meg. De pár napja nagyon elmerengtem rajta, vágytam rá. Lehet képes lettem volna rá, amilyen állapotban voltam. Meg is ijedtem magamtól.

A jelenlegi állapotom jobb mint múlt héten, kicsit több bennem az élet, de a motivációm tényleg nincs sehol. Rengeteget kéne tanulnom, de nem érdekel. Nem zavar. Minden téren így vagyok, úgymond befásultam. Érzéketlen és üres vagyok. Ettől is sírnom kell, de lehet már nem tudnék. Nem tudom, mitévő legyek, teljesen elvesztem magamban. Ilyen sokáig még nem éreztem magam rosszul, és eddug is élt bennem az a remény, hogy az érzés hamar elmúlik, de most ez nem így van. Enyhült a hétvége miatt, de most kezd visszatérni. Nem tudok az érzés ellen harcolni.

Igazából nem tudom, mi célból írtam ki a kérdést, de örülök, ha elolvastad. Szükségem van bátorító szavakra tőletek, hátha attól jobban érzem magam. Lehet az kéne, hogy valakinek kibeszélném minden bajom. Olyankor minden könnyebb, úgy érzem. Csak nehéz ismerős embert találni, akiben megbízhatok, esetleg fel merem igazi arcomat vállalni neki. Viszont ez egy anonim oldal. :)

Bocs az írásmód miatt, de nem tudom kézzel foghatóbban megfogalmazni azt, ami és amilyen vagyok..

Egy elveszett 17 éves lány



2018. dec. 11. 00:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ebben benne van a kamaszkori hormonváltozás is meg a menstruációs ciklusod is, mert olyan a hangulatod, mint egy hullámvasút, meg szerintem egy adag magány és önsajnálat is. Az öngyilkosság felejtős, egyszerűen nincs rá okod, a barátod szeretetével, figyelmével élj, bízz benne, és foglald el magad aktívan sportokkal, hobbival. Ha a koliban vagy a suliban van pszichológus, keresd fel, semmi félnivalód nincs, nekik pont ez a foglalkozásuk. Kapsz tőlük egy kis teljes figyelmet, az jó érzés, mert nem kell cserébe adnod semmit és nem kell alakoskodnod.
2018. dec. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem bátorító szavakra van szükséged, azaz nem csak arra. Neked arra van szükséged, hogy valaki megfogja a praclid és szépen végig kísérjen azon az úton, ami a gyógyuláshoz vezet. Kell egy olyan, akiben bízol, akinek mindent elmondasz, akinek a tanácsait megfogadod, mit tegyél, miben változtass.

Gondoltál-e már azon, hogy esetleg egy ilyen embert keress magad mellé? Egyáltalán készen állsz egy ilyenre?

A depresszió nem fog elmúlni, csak mert egyszer kisírod magad; ahhoz 100 kisírások kellenek, és egy csomóó változtatás; napi rutinban, életszemléletben, hozzáállásban. Ez a kulcs, ha ezt nem léped meg, mindig érzékeny leszel. Gondold át!

Ha úgy érzed, készen állsz erre, és hajlandó vagy szembe nézni a valódi okokkal, akkor fogsz tudni segítséget találni.


Remélem, tudtam segíteni!


Ha gondolod, a kérdéseimet kezelheted költőinek, de reagálhatsz is rá, itt avagy privátban.

2018. dec. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
KÉrdező, MEG NE BÍZZ egy online idegenben, akiről azt se tudod, hogy kicsoda!!!!!!
2018. dec. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak:

Nem hiszem, hogy a hormonaim teszik ezt velem. Tényleg borzasztó minden, ami körülöttem forog, direkt nem akartam a kérdésben. Elegem is van belőle. Inkább leírom, mert nem olyan egyszerű bajom van, ami az átlagba belefér, talán akkor nem lesznek félreértések.

A családomban a körülmények igen rosszak. Mindkét szülőm nárcisztikus. Nem képesek elfogadni, beleszólnak az életembe, töbkretesznek. Apám nagyon sokat tett azért, hogy szívből gyűlöljem őt és a múltamat. Sosem dicsért, csak szidott. Kereste bennem a hibákat, trágárul ordibált velem és az egész családommal, konkrétan széthúzta azt. Gyakran vert is minket. Egy dolgot soha nem bocsájtok neki meg. Amikor ideges, akkor olyanokat mond nekem, hogy bár ne születtem volna meg. Lelki terrorban tart engem és mindenkit. Anyám nem lép, én nem tehettem semmit. Kétszer lett megfenyegetve, hogy rendőrt hívunk rá, de anyám leszólt minket érte, mert akkor nem lenne pénz megélhetésért. (Inkább nem mondok erre semmit). Ezenkívül nem támogatják a döntéseimet, nem képesek belátni, hogy nem én vagyok az a gyerek, aki az egyetemet végig tudná csinálni. Erőltetik a dolgot, irányítják az életemet. Legszívesebben elfelejtenék mindent. Azzal nyugtatom magam, hogy két év múlva összeköltözök a barátommal, de így is nehéz kibírni azt, ami otthon van. A hétvéket is próbálom ellógni. Kollégiumból is direkt a későbbi busszal jövök haza. Nem akarok otthon lenni, inkább a barátomhoz menekülök, majd szorongva jövök haza, mert félek attól, hogy mit mondanak rám.

Sajnos nagyon sok a trauma gyerekkoromról, és még most is nap mint nap szembesülnöm kell a tényekkel. És egyre romlik minden. A szemem előtt látom széthullani a családomat..:(

A többi bajom is ilyen jelleggel súlyos..Nem akarom sajnáltatni magam. Annyit kell kiegészítenem, hogy az önértékelésem nulla az emberek és magam miatt. Egy senki vagyok. Egyedül a barátom áll mellettem, hozzáteszem, maximálisan. De nem szeretem terhelni, neki is rengeteg problémája van, nem játék.

Hiába mondja bárki most azt, hogy van egy barátom, örüljek neki. Örülök, szeretem őt, ez tény. De nem lehet csak ebben élni. Nem tudok boldog lenni úgy, hogy közben ott van bennem a félelem a jövőmtől, emberektől. Nem tudom elengedni ezt a fülem mellett. Elvárások vannak felém, amit nem tudok teljesíteni, félek és gyűlölök élni. Meg kell felelni a társadalomban, vannak ilyen alapszabályok. De én nem érzem magam úgy, mint aki képes lenne ezt teljesíteni. Tényleg úgy gondolom, hogy a halál az egyetlen megoldás, mivel a dolgok elől menekülni nem lehet. Körbevesz az élet súlya. Ebben nem akarok résztvenni, mert gyenge vagyok. Nem megy a változtatás. Egyedül a barátom az egyetlen értelmes ebben a rossz mindenben, de nem érzem úgy, hogy így kibírom. El fogok bukni az életben, tudom, és nyilván ezt a szerelem nem képes kompenzálni. És tudom hogy a kulcs a változás, de nem megy. Túl magasra tettem magamnak a lécet, nem tudom megugrani. Nem vagyok erős, hogy sikerüljön, viszont nem léphetek vissza, mert már belekeztem. Ezért félek.

Minden egyes pillanatban ezek a gondolatok vesznek körül, ami nem hagy nyugodni. Egyetlen szabadulás az út vége. De nekem szenvednem kell.

2018. dec. 11. 15:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Hívd fel a 116-111-et, a Kék Vonal Lelki Segélyt. A bántalmazó szülő nem ok az öngyilkosságra. Ha gonoszak, akkor mért hiszed el nekik, amit rólad mondanak? Az róluk szól, nem rólad. Lassan felnősz, még jobban lazítsd a kapcsolatot, egyáltalán nem kell hazajárni, nem csak a későbbi busszal. Önmagadért vagy felelős, a mérgező személyeket ki kell zárnod, irány a pozitív személyek felé.
2018. dec. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne hagyd, hogy beleszólnak az életedbe. Aki szeret, az előbb TISZTEL.
2018. dec. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!