Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Zen meditáció gyakorlásával -...

Zen meditáció gyakorlásával - helyre tudom hozni az életem, és le tudok szokni a függőségeimről?

Figyelt kérdés

Lassan 34 éves leszek. 18 éves koromban kezdtem el füvezni, és pár éven belül szinte minden szenvedély rabjává váltam. Az utóbbi pár évben intravénás kábítószerfogyasztó lettem (heroint, és kokaint is használtam), de az is rossz szokásom lett - hogy ha pénz kerül a kezembe azt rövid időn belül elköltöm - bármire amivel módosíthatom a tudatomat.

Ha csak pár száz forintom van akkor jön a sör, meg a cigi stb.

Ha dolgozni kezdek, és több pénzem lesz kokainnal lövöm szét magam...

Nemrég ezért az életmód rúgtak ki a munkahelyemről, de úgy vagyok vele így nincs is érzelme dolgoznom. - Mert mindig ugyanaz a vége.


Itthon szüleimmel élek, és ugyan az ő nyakukon de meg tudom csinálni hogy nem megyek sehova, és kb. elzárom magam itthon a világtól.

Ezt is már jópár éve csinálom, és volt hogy hónapokat kibírok így, hogy nem csinálok semmit amivel módosítanám a tudatom.

Csakhogy előbb utóbb a kezembe kerül valahogyan mindig egy kis pénz, és akkor szinte azonnal vissza is esek.


Most elhatároztam hogy elég ebből - és rákapcsolok!

Napi 3x50p meditációval kezdek, mellette itthoni munkákat végzek, és közben teljesen elzárom magam a kinti világtól...


De honnan tudhatom majd hogy mikor leszek készen?

Miket kellene tanulnom hogy később tudjak bánni a pénzel?

Mennyi meditáció kell ahhoz hogy meg tudjam változtatni a viselkedésemet?

Milyen egyéb módszereket végezhetek a célom érdekében?



2018. dec. 11. 13:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Zen meditációt nem ismerem, de hasonló problémára nekem a Domján féle agykontroll jött be.


Fogod tudni, ha készen állsz!

Járj e futni mindenféleképpen.


Még egy tanács ami gyerekesnek tünhet, de valahol olvastam és nekem bevált.


Minden este papirra, (nem telefonba) leirom a másnapi teendőimet. pl:.

6-kor keles

6.50-ig meditáció

7.10 zuhany

7-20 reggeli

8-ig konyhatakaritás


Na és az időpontokat szigorúan betartottam, ha kellett 3 szor mostam át a szekrényt, de 8.kor végeztem.

Ezt az esti lefekvésig csináltam.

Addigra ki is fáradtam, másnap kezdtem előlről.


Az agykontroll könyvet mindenféleképpen ajánlom olvasd el.


A pénzre tudom ugyanazt ajánlani.

2018. dec. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!