Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen egyedül hogyan...

Teljesen egyedül hogyan küzdjek meg a szorongásaimmal?

Figyelt kérdés
Külföldön vagyok, a családom nagyon toxikus volt, ezért is jöttem el részben, részben pedig a jobb életért. Nincsenek komoly kapcsolataim, lényegében barátaim sem, csak ismerősök, akiknek van jobb dolguk is, mint a problémáim (általában nagyom jól maszkolom). Volt egy párom, aki szakított velem a pánikbetegségem, hipochondriám miatt, neki sok volt. Egyedül lakok, van egy terapeutám, de az csak heti 1x és úgy érzem, hogy nagyon nehezen fogok megküzdeni mindennel teljesen egyedül... extrém szorongásaim vannak, légszomjam, arc és végtag zsibbadás, félek, hogy a nyugtatóktól függő leszek. Egyetemre járok, de az nem köti le az összes időmet, a diákmunka pedig csak arra az időre segít. Félek, hogy mi lesz velem. A szakítás is betett, össze kell szedni magam, de hogyan? Állandoán extrém szorongásaim vannak, szükségem van egy ember jelenlétére. Mit tegyek?
2018. dec. 12. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg, ismétlem: rengeteg könyv, videó, önsegítő technika van a neten, könyvtárakban, mindenhol, kezdd el őket tanulmányozni. Amit ingyen is lazán megtehetsz, hogy relaxálsz, meditálsz, bátorító önközléseket írsz össze magadnak, kifejlesztesz 1-2-3 lazító technikát, amiket bármikor alkalmazhatsz. A nyugtatókkal óvatosan, rendkívül könnyen rá lehet szokni, letenni pedig a földi pokol. Tudom, épp most próbálok leszokni. Ez már az 5. nekifutásom. Sajnos nekem senki nem mondta, hogy relaxálni, sportolni, meditálni is lehet a xanax helyett. Na, de én most elmondtam neked, szóval ennyi előnyöd máris van.
2018. dec. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A terapeutám miért nem mondja?
2018. dec. 12. 23:41
 3/5 anonim ***** válasza:

De mi a kiindító ok? Ezt nem írtad le, csak utaltál rá, hogy nem a legjobb a családod. Márpedig akkor tudsz túllépni raja, ha az okot tudni fogod.

Akkor tudsz túllépni egyedül, ha elfogulatlan tudsz lenni magaddal szemben - tapasztalatom szerint ez nem igazán szokott megvalósulni, ezért kell a terapeuta.

Ismerkedéssel hogy állsz? Van rá lehetőséged?

2018. dec. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rohadtul van az a pont, amikor mar a szimpla relaxacio meg az ehhez hasonlo szarsagok pont annyit ernek, mint halottnak a csok.

Szerintem ezzel nem lehet egyedul megkuzdeni, probalj meg nyitni masok fele, baratkozz. Esetleg jarj surubben a terapeutadhoz.

2018. dec. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha más tényleg nem segít akkor menj el pszichiáterhez


DE vigyázz, atarax, rexetin meg hasonló SSRI gyógyszerekkel

mert a pszichiáterek előszeretettel írják fel csak arról felejtenek el tájékoztatni hogy elég veszélyesek, PSSD alakulhat ki...


[link]


alapvetően valamilyen orbáncfű, macskagyökér együttest ajánlanék, egy próbát mindenképp megér.

2018. dec. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!