Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a legdurvább mentális...

Mi a legdurvább mentális betegség szerintetek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit érdekesen hangzik, de nagyon szeretek ilyen lelki betegségek után olvasgatni (pl. Skizofreia, bipolaris szemelyisegzavar, nikrofilia) na az ilyen, "más" dolgokról. Nem vagyok benne biztos, hogy ezeket milyen témába sorolhatnám. Szerintetek melyik a legdurvább ilyen "betegség"? És miért azt gondolod a legdurvábbnak? Veled fordult már elő valamilyen mentális betegség?



Azthiszem pszichológusnak kéne mennem😅😅


2018. dec. 13. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Pszichopata
2018. dec. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Így hirtelen a Cotard-szindróma ugrik be.
2018. dec. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
a nekrofília* mióta mentális betegség? ennyi erővel vegyük annak a pedofíliát is és kezdjük el sajnálni őket 🤦🏻‍♀️ amúgy meg ami kb valós és tényleg érdekes, az pl pica, cotard szindróma, többszörös személyiség zavar, meg azok az aberráltak akik úgy érzik hogy vaknak vagy nyomoréknak kéne lenniük és képesek tényleg eszerint élni meg cselekedni, és kajak jól érzik magukat tőle (nem jut eszembe a neve). a bipoláris "személyiségzavar" (jaj tegnap szomi voltam de ma már meg boldog) nagy hülyeség, ugyanígy a "depresszió" (jaj minden faja az életemben de mégis rinyálok). az a baj hogy ma már minden apró hisztit 'betegségként' kezelnek és agyon vannak pátyolgatva az emberek még annyit mondanak hogy "jaj hát én szorongok" és már kb munkába se kell bejárniuk. meg képesek a GID-t csonkítással "kezelni".. hát eszem fhaszom megáll hogy mennyire aberrált lett a világ.
2018. dec. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy a nikrofília nem annak számít. Ezért írtam oda, hogy nemtudom milyen csoportba kéne sorolnom ezeket. És köszi a válaszokat!
2018. dec. 13. 15:16
 5/14 A kérdező kommentje:
Nekrofília* xd
2018. dec. 13. 15:17
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a pedofília, mert nekik a nemi vágyukat – az ember egyik legerősebb ösztönét – kell elnyomniuk, hogy ne ártsanak másoknak. Tisztelem azokat, akikben annyi emberség van, hogy ezt megteszik.
2018. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Dissociative Identity Disorder
2018. dec. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szociális fóbiás vagyok,szerencsére nem a legerősebb állapotúban,de rengeteg dologban előrelépésben meggátolt az eddigi életemben,és rettenetes helyzetekben voltam már.

Azért gondolom durva betegségnek,mert legtöbb esetben az amúgy teljesen normális,ügyes,becsületes,és rengeteg más tulajdonságban jó embert egy csomó mindenben meggátolja bizonyos szociális helyzetektől való rettegés.

Állandó színészkedéssel jár,figyelni a nap minden szakában pl.munkahelyen az esetleges szociális helyzetek alól való kibújás lehetőségét.A legkisebb előrelépést is képtelenség megtenni,ami emberekkel való,vagy emberek előtti szerepléssel jár.

Lehetne még sorolni a hátrányait.

Lehet,hogy nem a legrosszabb betegség,bár szoc.fób.-ok között van olyan is,aki például egy boltba sem mer bemenni,sőt,de az már nagyon durva és ritka,hogy az otthonát sem hagyja el,annyira retteg az emberektől.

Szerintem sok olyan mentális betegség van,ami nem "fáj" pszichésen,illetve az illető személy fel sem fogja saját magáról,és elvan.Ez a szoc.fóbiás "lámpalázas"félelem nagyon rossz tud lenni.Sokan nyugtató függőek,vagy alkoholisták e miatt.

Kezelése is nagyon nehéz,mert általában csoportos terápiával gyógyítható(javítható),de a beteg pont a csoportos helyzetektől retteg,ezért nem megy el,szóval egyfajta 22-es csapdája.

2018. dec. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A mentális vetegségek nem egyedül jelentkeznwk.Álltalában ha Valakientális beteg,annak több "betegsége" is van.Szerintem minnél több van jelen valakinek az életében az a durva.Illetve nem mindenkinek ugyan olyan egy depresszió.Szóval szerintem így nem lehet rangsorolni a mentális betegségeket.Valaki könyebben veszi az akadályt ,Valaki nehezebben.


Vagy mondjuk kérdés,hogy a betegnek durva? vagy a Vele élőknek?

2018. dec. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ezer bocsi ha rosszul írtam ezt a témát, tényleg. Nem tudtam máshogy leírni. A durva alatt olyat értettem, amit szinte el sem lehet hinni, hogy létezik. Vagy ha te azt élted át, akkor neked az a nagyon durva, ezért kérdeztem, hogy kinek mi az egyéni. Én például paranoiás vagyok, szerencsére nem olyan durván. Sokszor érzem, hogy figyelnek, vagy higy beakarnak törni a házba. Most jelenleg is ezt érzem. De ez nálam csak akkor jelentkezik, ha teljesen egyedül vagyok, vagy ha olyannal aki mellett nem érzem magam biztonságban. Pl. Nem tudjuk megvédeni egymást
2018. dec. 13. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!