Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek mi volt a pozitíva...

Nektek mi volt a pozitíva hatása az antidepresszánsnak miután beállt a gyógyszer?

Figyelt kérdés
Mi az amiben segített?
2018. dec. 17. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Evésben, alvásban, hangulat, időbeosztás terén, meg kb. mindenben, ami a depresszió tünetei közé tartozik.
2018. dec. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7%
És milyen lett a hangulatod, első válaszoló, Mert azt mondják, hogy az antidepresszáns kiöli az érzelmeket, zombivá tesz.
2018. dec. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na erre en is kivancsi vagyok.

Bar bizonyos esetben jobb is ha kioli, es nem porog az agy a sok erzelmen.

2018. dec. 17. 21:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hallottam már ilyeneket én is, de nálam nem ölte ki az érzelmeket egyáltalán, viszont sokkal pozitívabb, feldobottabb lettem úgy általánosságban. Még a gyógyszer előtti, depressziós korszakomban a folyamatos rosszulléteim mellett ha bármi kudarc, sérelem, bántás ért, az hetekre, vagy akár hónapokra is teljesen ki tudott készíteni, és rontott az alapvetően is katasztrofális állapotomon. Gyógyszerek mellett meg van egy alapvetően jó, kiegyensúlyozott állapotom, és ha bármi negatívum ér, 1, legrosszabb esetben 2 napig vagyok valamilyen szinten ki tőle, aztán összeszedem magam, és különösebb nehézségek nélkül továbblépek, nem reagálok túl semmit.

Igaz, időnként tényleg kissé zombinak, üresnek érzem magam, de ez havi néhány alkalommal fordul elő legfeljebb, és lehet, hogy a gyógyszer okozza, de lehet, hogy az, hogy fáradt vagyok és éppen túlhajtottam magam, ezt sohasem voltam képes egyértelműen eldönteni.

2018. dec. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! Szerintem ha valaki zombinak erzi magat tole akkor valtani kell, kiprobalni masfajtat.
2018. dec. 18. 07:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Elmúlt tőle a szorongásom.
2018. dec. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is elmult a szorongas,gyomorideg, az idegesseg ujra teljes eletet adott. Arra kell vigyazni az elejen ha ir a doki szorongasoldot azt idejebe max 3 het utan lekell tenni (nagyon fontos) es az antidepit pedig mikor mar teljesen jol erzed magad csokkenteni kell es lassan folyamatosan aprankent elhagyni. Nem szabad sokaig szedni es ezt ha betartod akkor az evek folyaman visszagondolva belatod hogy nagyon ugyes voltam hogy idejebe elhagytan. Sajnos van amikor kell es tudom senki nem jokedvebol fog neki ahogy en sem de nem szabad csak a gyogyszerre tamaszkodni.
2018. dec. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

En mar 2 honapja szedem a Frontint. Eleinte Frontinnal kezeltek, 6 hetig. Az utobbi 2 hetben szedem a Frontint.

Es meg egy ideig kell is szednem. Ugyhogy fuggo leszek sajnos.

2018. dec. 19. 14:02
 9/10 Hasty ***** válasza:
100%
Az első két hét gyötrelem, sokkal jobban elmelyulnek a negatív gondolatok, érzések. De én kb 3 hónapos szedése után kezdtem el igazán észrevenni hogy azok a dolgok amik eddig szorongást okoztak teljesen vagy nagy mértékben elmúltak. Például egy csekk feladása a postán, azelőtt elkepzelhetetlen lett volna számomra hogy bemenjek egy olyan boltba vásárolni ahol még nem voltam. Már észresem veszek semmit egy ilyen hasonló szituációban.
2018. dec. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ma 3 hete szedem, és úgy érzem még a mellékhatásaival is sokkal jobban vagyok, mint előtte.

Valóban elmúlt az a rémes szorongás rémalmok dührohamok depresszív tünetek.

Tök jo. Én nem is értem miért mondják, hogy maradandó károkat, halált okoznak.

2018. dec. 28. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!