Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikzavar, Generalizált...

Lovag22 kérdése:

Pánikzavar, Generalizált szorongás van olyan akinek hasonlóak a tünetei és tudna pár mondatban tanácsokat adni? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!19/f vagyok, 2 éve küzdök folyamatos szorongással, és pánikszerű érzésekkel, 1 éve kezdett sokkal rosszabbodni a tüneteim amiket nagyonvonalakban így tudnék összefoglalni: elalvási nehézésgek(folyamatosan járnak a gondolataim és hülyeségeket képzelek be magamnak főleg ha arra gondolok hogy biztos megőrülök sokszor még a hangokat is, de csak elalváskor),megőrüléstől skizoféniától való félelem( és egyébként 2 orvos mondta hogy nincs szó megőrülésről és skizoféniáról de mégis tartok tőlük, koncentrációs nehézség ami már kicsit gyengült,félelem a gyógyszerektől de főleg ezektől az antidepiktől ami nem alaptalan mert volt rossz élményem egyszer amikor felírtak egy ilyen gyógyszert , félelm minden betegségtől ami főleg mentális, folyamatosan agyalok a problémámról hogy mi válthatta ki és hogy miként tudnám megoldani ami rossz mert csak fokozza félelmeket,2 éve folyamatosan zúg a fülem, minden testi problémámat kivetitem valami betegségre, ami érdekes hogy pánikrohamom párszor volt 2 év alatt, csak a félelmeim amik folyamatosak, elmerek menni emberek közé bár egy kis szociális fóbiát is megállapítottak, de elintézek bármit ilyenekkel nincsen bajom, normális a családi hátterem és szeretem is őket, mondjuk már régóta itthon vagyok sokat és lehet hogy változtatnom kéne de félek hogy nem múlnak el a problémáim ezután sem, pszichoterapeutánál és pszichológusnál már jártam és járok párhónapja, és a csoporterápia sokat segített de a gondolatok a félelmek állandóak és nagyon megnehezítik az életemet, ha elfoglalom magamat akkor jobban érzem magam de nehéz a figyelmemet is lekötni,

ami öröm hogy 2 hete jobban vagyok a csoportterápia miatt de mint írtam a félelmek megvannak és nehezen tudom magam megnyugtatni. bármilyen választ tapasztalatot a témában elfogadok, remélem van olyan aki hasonló problémával küzd és van tippje is hogy mit kellen tennem, a válaszokat előre is köszönöm!



2018. dec. 22. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:

"normális a családi hátterem és szeretem is őket ... ha elfoglalom magamat akkor jobban érzem magam"

Akkor szállj be a karácsonyi készülődésbe, menj ki a konyhába segíteni, vagy díszítsd fel a lakást, stb., foglald el magad!

2018. dec. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Úgy lesz!
2018. dec. 22. 14:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia remélem még olvasgatod a gyakorit.

19 éves lány vagyok, és pár sort mintha én írtam volna

!!! Nekem is 2 éve folyamatosan zúg a fülem (ezekhez is hozzárendeltem eleinte pár komolyabb betegséget, fülgyulladást, daganatot, stb :D), emellett kiskoromtól szenvedek generalizált szorongástól, bár szerintem ezért is tűröm ilyen jól gyógyszerek meg minden nélkül, mert hozzászoktam. :D anno depressziót állapított meg kevert szorongásos zavarral egy pszichiáter (ekkor egyébként pánikroham miatt kerültem kórházba),és ifjúsági pszichiátriára adott beutalót, de a szüleim ellenezték, és azt hitték hiszti és kamaszkori dac... Haha. Azóta megfordultam pár magánorvosnál, pszichológusnál és pszichiáternél, sőt természetgyógyásznál is voltam, úgy éreztem mindent megteszek, próbáltam őszinte lenni mindegyik szakemberrel, de mintha félre beszéltem volna a fülük mellett sajnos,így valódi segítséget csak ímmel-ámmal, "nem tartósan kaptam". Jelenleg nincs keretem(önállóan élek már) magánpszichiáterhez menni, se pszichológushoz értelemszerűen, így erre most gyűjtök.

Próbálom a gondolataimat elterelni több - kevesebb sikerrel, hobbit találni, meg pozitív maradni, azonban néha úgy érzem megőrülök.

Vannak jobb és rosszabb időszakok, ez s téli különösen rossz, már évek óta, tavasszal és nyáron valamelyest enyhébb tüneteim vannak.

Kitartást kívánok Neked is, és mint nekem nagyon jól esett, te is tudatosítsd, hátha jobb, ha tudod, nem vagy egyedül!!

2019. febr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!