Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy próbált segíteni nektek...

Hogy próbált segíteni nektek a pszichológusotok a depressziótokon?

Figyelt kérdés

Mi volt az, ami úgy érzed tényleg igazán használt?

Privát üzenetbe is írhattok



2018. dec. 22. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Elmult tényleg lehet nem is voltam az!
2018. dec. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Ha vannak barátaid, akkor a pszichológus kb semmit nem ér.

Semmi mást nem csinál, csak beszélget, vagyis inkább beszéltet, és ő hallgat.

Néha belekérdez, de a kérdésekkel nem irányít vagy nem akar döntést kikényszeríteni, csak az a célja, hogy beszéld ki magadból.

Én nagyon mélyen voltam, lelkileg, anyagilag, mindenhogy.

De nem éreztem értelmét.

Pszichiáterhez is jártam, aki max 5 perc alatt lerendezett, igaz, neki nem is az a dolga, hogy beszélgessen velem. Gyógyszert írt ki. Az első nem vált be, utána kipróbáltunk másik kedélyjavítót. A pszichológushoz is ő utalt be.

Nagyon nagy reményekkel mentem, de 2-3 alkalom után láttam, hogy jóformán felesleges. Ugyanazokat meséltem el neki, amiket a barátnőimnek, csak volt egy egy órás időkorlát. Persze nem rövid az egy óra, csak mikor az életedről mesélsz, és belelendülsz, akkor nem esik jól, hogy hoppá, lejárt az idő, egy hónap múlva folytatjuk.

Kb olyan, mintha egy baráttal beülnél egy kávézóba, és elmesélnéd a történteket, meg az érzéseidet. De ő nem dönthet helyetted semmiben, nem ez a dolga. A te életed, és nem teheti meg, hogy bármiféle öntésedért később őt okold, hibáztasd.

Persze olyan is van, hogy az embernek nincs egyetlen barátja sem. Vagy pl az alkoholizmusa miatt jár pszichológushoz. De akkor meg egy fizetett személy, akármilyen jól végzi a dolgát, nem fogja megoldani a problémát. Akár a tb fizeti, akár magánúton mész hozzá, ő nem a barátod, nem fog felhívni este, hogy hogy vagy. A depresszión így nem lehet segíteni szerintem.

Nekem idő kellett. Sok.

2018. dec. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Várom még a további válaszokat
2018. dec. 22. 15:32
 4/8 anonim ***** válasza:
A mélylélektani terápia (integratív, interperszonális) tud segíteni.
2018. dec. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Gyógyszereket irtak fel. Az alap problémát nem lehet kezelni. Nincs helyem ebben a világban. Én drogokkal tömöm magam amig meg nem halok, és akkor nem az lesz, hogy átlőttem a fejemet.
2018. dec. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sehogy ,gyógyszerral de sz*rt nem ért !
2018. dec. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megtanított relaxálni.
2018. dec. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha vannak önzetlen barátaid akik őszintén meghallgatnak, akkor tényleg nincs szükség pszichológusra. Manapság azt tapasztalom, hogy kevés az ilyen ember. Mindenki tele van problémával és most komolyan engem például nem érdekel a másik gondja, hogy elpanaszkodja. Nagyon kevés az olyan típusú ember, aki nem magából kiindulva érti meg a másik helyzetét,ez is érzelmileg elfojtágot okoz, és amúgy sem vagyunk egyformák. Azért egy pszichológussal más beszélgetni, függetlenül lát, hozzá adja a szakértelmét és az alapján segít, terápiát ad. Ha valakinek az önképét, személyiségét kell erősíteni, egy baráti beszélgetés nem fog segíteni. Függ attól mi az egyén problémája.
2018. dec. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!