Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Háziorvosnak hogy mondjam el...

Háziorvosnak hogy mondjam el ha depressziósnak érzem magam?

Figyelt kérdés

Nem feleslegesen irogatom , meg nam sajnáltatás céljából . Érzem hogy változtatnom kell magamon több szempontból is. Olvasgattam a depresszió tüneteit és hát bakker ami le volt irva mind igaz rám. Ott is irták elöször háziorvoshoz kell menni és ő megvizsgál. Tudom ez hülyeségnek tűnhet de aki a vizsgálóban van arra vonatkozik a titoktartás? (Orvos, beíróhölgy, aszisztens)


Az önjelölt nyelvtantanároktól elnézést kérek a helyesírási hibákért!


2018. dec. 22. 22:15
 1/4 anonim válasza:
Az orvosnak nyugodtan el mondhatod. Vonatkozik rá az orvosi titok tartás.
2018. dec. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne vonatkozna. Mindenkire, aki ott dolgozik. De orvos helyett inkább pszichológussal kezdenék, mert az orvosok gyógyszert adnak, amihez hozzá lehet szokni. Inkább beszélgetéses pszichoterápiával kéne kezelni, és csak akkor menni orvoshoz, ha ezt a pszichológus javasolja.
2018. dec. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha nem szükséges nem szednék gyógyszert. Keresek egy pszichológus és kérek időpontot. Köszönöm.
2018. dec. 22. 22:48
 4/4 Hasty ***** válasza:
Szerintem mindenképpen menj be elsőnek a haziorvosodhoz és mondd el neki amiket eszlelsz magadon (pl. Szorongás, étvágytalanság, gyomor görcs stb.) O majd eldönti hogy mi a legjobb. Akár tud adni tanácsot, hogy milyen pszichologust keress fel. Lehet hogy életviteli tanácsokkal is tud szolgálni. Sokszor a rossz közérzet mögött egészségügyi okok is állnak. Nekem pl a depressziom mellé még egy elég magas vashianyom is párosult :) ami felerősítette a gyengeseg érzésem :( a haziorvosod nagy valószínűséggel elsőnek egy vervetelt fog tanácsolni.
2018. dec. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!