Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti mit tennétek?

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Mindenki kitagad, összeveszik velem. Mindenen de tényleg mindenen összevesznek velem. Hogy öltözködök, hogy járok, miért szeretem annyira a metált.

Most anyám, tesóm és nevelőapját elutaztak rokonokhoz, de én nem akartam menni ezért is összevesztünk, nevelőapját kicsit meg is vert.én itthon maradtam, de kizárták otthonról, nincs hol alugyak. Legfeljebb lent a pincében 4 napig lesznek távol.

Már régóta depressziós vagyok. Az osztályban is szekálnak.

Úgy érzem nincs senkim. Öngyilkos akarok lenni. Sírni se tudok.

16/F



2018. dec. 23. 08:20
 1/7 A kérdező kommentje:
*Nevelőapját= nevelőapám
2018. dec. 23. 08:22
 2/7 anonim ***** válasza:
Elmehetsz a családsegítő központba, ott adnak átmenetileg szállást szerintem, és utána egy kicsit a szüleidet is helyreteszik.
2018. dec. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak ennek ugye következményei lesznek, bár nincsenek illúzióim, hogy amúgy mi lenne, de benne van a pakliban, hogy esetleg 18. szülinapodon kiraknak az utcára.
2018. dec. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem rakják ki az utcára, pályára állásig támogat az állam, ha elmenekülsz az otthoni erőszak elől. Az azért elég indok, hogy kizárnak a házból és otthagynak! Az is, ha fizikailag bántalmaz a mostohaapád. Sérült emberekből áll a családod, ezért érzed magad annyira magányosnak és azért vonz a halál. Az ilyen sérülteknek csak önmaguk fontosak és a környezetüket csak a saját aberrált igényeik kielégítésére használják. Az, hogy folyton piszkálnak, csak ezt igazolja. Aki elégedett önmagával, annak egyáltalán nincs szüksége arra, hogy másokon rugózzon.

Viszont ha nem tudsz szabadulni a hatásuk alól és ennyire negatív érzéseid vannak, csak azt igazolod, hogy a szüleid "jó munkát végeznek", azaz a saját kezeletlen frusztrációiknak jó boxzsák vagy.

Én 16 évesen leléptem otthonról, ami az én szüleim esetében jó döntés volt, mert 3 hónap alatt levonták a konzekvenciát, úgyhogy amikor visszamentem, már inkább tiszteletben tartottak és leálltak a veréssel is. De engem legalább nem bántalmaztak verbálisan, csak fizikailag általában.

A Te esetedben nem hiszem, hogy a szüleid "jó útra térnének" ettől, de nem is kell foglalkoznod ezzel, főjenek csak a saját levükben. Szerintem ne fagyj meg a pincében, inkább kérj segítséget egy szomszédtól, lehetőleg ne közvetlen szomszédtól. Kérd meg, hogy segítsen, nem tudsz hol aludni, a mostohaapád megvert és úgy elmentek otthonról 4 napra, hogy kizártak. Így esetleg később ez a szomszéd tanúskodhat melletted, de azért jobb, ha nem közvetlen szomszéd, hogy a drága családod kevésbé tudjon bosszút állni rajta. A családod olyan emberek közösségének tűnik, akiknek kell egy közös bűnbak, akinek a szapulása tartja őket össze, ez most Te vagy, de a szomszéd is helyettesíthet Téged, ha támogatott a "szökésben".

Én annak idején telefonon kértem segítséget, talán most a [link] kezdeném. Illetve a rendőrségre is bemehetsz ugyanezzel, akkor már közvetítő sem kell.

Végső soron templomban is segítséget kérhetsz, plébániákon általában mindig van valaki.

2018. dec. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még az jutott eszembe, hogy ha fent lennél a [link] -n, akkor kiírhatnál egy segítségkérést, amit a környékeden lévők látnak. Feltéve, hogy nem valami kis apró falucskában élsz, mert akkor nem biztos, hogy vannak fent elegen a környékedről. Most karácsonykor pont fut is egy olyan kampány a Miutcánkon, hogy #senkinemaradjonegyedul ... Talán így valaki elszállásol Téged vagy találnak számodra valami megoldást. Próbáld meg a Miutcánkat, én nagy sikerrel használom, már egy csomó dolgot adtam kölcsön és én is kaptam segítséget rajta.
2018. dec. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát a családsegítő akkor már azért jobb, mert ott hivatalból tanúskodnak, ha arról van szó. Lehet, hogy el leszel néhány napig, és ha nem jelentik be az eltűnésedet, akkor az már elegendő bizonyíték szerintem.


Ha maradsz is, akkor ha megvernek, amint tudsz, menj orvoshoz, és vetess fel látleletet, de kérj tanácsot a gyámügytől. Vannak telefonos segéylszolgálatok, ezek között is bénák és talán jók is, akik tudnak praktikus tanácsot is adni.

2018. dec. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De ha lesz is egy szakmád, kb. a semmibe kerülsz majd, ha állami gondozott leszel. :(
2018. dec. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!