Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elegem van. Mikor lesz már...

Elegem van. Mikor lesz már ennek a pokoli állapotnak vége?

Figyelt kérdés

Röviden összefoglalva az a lényeg, hogy pánikbetegséget, generalizált szorongást, depressziót, és kényszergondolatot diagnosztizáltak nálam, így mielőbb felkerestem anyával egy pszichiátert, akinek beszéltem a problémámról, ő pedig felírt gyógyszereket. Serrtralin (150mg), Helex (0,5mg), és este Kventiax. A szorongásom, félelmem tárgya a szívdobogás. Folyton arra gondolok, hogy dobog a szívem, ezt figyelem, hallgatom, érzem 0-24, és nem tudok róla lekattanni. Folytonos rettegéssem tárgya, hogy megáll. Kivizsgáláson már nagyon sok helyen voltam, minden eredményem negatív, hála istennek makk egészséges vagyok. Legutóbb pár napja kardiológiai vizsgálaton voltam (szívultrahang, ekg), ami szintén negatív lett. Ennek ellenére folyamatos feszültségben, szorongásban élek nap mint nap, mert nem tudok erről a témáról lekattanni, és az a legrosszabb az egészben, hogy hiába csinálok bármit is, akkor is erre gondolok. Egy ördögi körben vagyok benne, minden egyes nap egy pokol, és rettegek mindig a másnaptól. Sokszor rettegek attól, hogy bele őrülök ebbe, hisz ezzel fekszek, ezzel kelek. Ráadásul olaj a tűzre, hogy valamelyik nap este ment a tv-ben egy hír, hogy Magyarországon ennyien meg annyian halnak meg hírtelen szívhalálban, és ez a hír annyira megrázott, hogy ismét visszaestem a mély depresszióba, és nem látom a kiutat. Pocsékul érzem magam, semmit nem tudok már élvezni igazán, mert folyton a szívre “kell” gondolnom már rögeszmés szinten. Egy hónapja szedem már a gyógyszereket, de semmi változást nem tapasztalok, csak rosszabb... Lesz egyáltalán valami hatása, hisz már egy hónap eltelt és semmi?! Január 3.-án kell visszamennem a dokihoz, aki úgy emlékszem azt mondta, hogy ha újra találkozunk, belekezdünk valami terápiába.

Egy kétségbeesett 18/F


2018. dec. 24. 00:29
 1/1 anonim ***** válasza:
49%

Pszichiátriai gyógyszereket semmi esetre sem kéne szedned, mert butítanak. Amúgy tudom miről beszélsz, én is hallom a szívem főleg evés után, vagy este amikor alszom. A problémát a fejedben kell eldöntened. Nagyon egyszerűen pár megnyugtató kérdést felteszel magadnak:


- Mi lesz ha álmodban leáll a szíved és meghalsz?


- Meg tudnád-e akadályozni a szívleállást, tudnál-e tenni ellene valamit?


Megmondom, semmit nem tudnál tenni ellene. Nincs beleszólásod, ha leáll a szíved vagy elpattan az agyadban egy ér vagy a fejedre esik egy virágcserép az ellen semmit nem tudsz tenni. Ez lett neked megírva.

2018. dec. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!