Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettenetesen álmos vagyok,...

Rettenetesen álmos vagyok, ideje lenne csökkenteni a nyugtatót? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A hangulatjavítót már csökkentettem 20 mg-ról 10-re. A xanaxból 2x 0,5 -öset szedek. A gondom az hogy nagyon álmos vagyok tőle, viszont ha csökkenteném rőegy darabra, akkor viszont lehet kevés lenne. Hiába iszok méregerős kávét reggel, ugyanolyan álmos vagyok..mintha nem is ittam volna. Azt hiszem, ez nem túl jó így.

Előre is kérem, hogy kíméljetek meg, a nekem mindegy mit csinálsz magaddal válaszoktól. A kit nem érdekel, ne írjon semmit. Köszi.



2018. dec. 28. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Próbáld meg 3 naponta 0.25-el csökkenteni. Tapasztalatom szerint az esti 0.5 xanax nem okoz másnap álmosságot.
2018. dec. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Elvileg ez az adag nem túl jelentős mennyiségű. Szerintem más okok is állnak a háttérben, nemcsak a nyugtató meg a depresszió. De azt tudom, h az itteni orvosok nem érnek semmit, nem érdekli őket semmi, úgyhogy kénytelen vagyok magam rájönni. Évek óta szenvedek krónikus álmosságtól.
2018. dec. 28. 17:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen hangulatjavító, antidepi? És abból melyik, 20 mg a legtöbből kevés. A xanaxot miért szeded, az AD mellékhatások miatt?
2018. dec. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Depresszióra szedem a xanaxot. És nagyon erős szorongásra. Annyira erős a szorongás, hogy nyugtató nélkül szédülök, és a mellkasomba olyan érzés jön, mintha áram alatt lennék. És idegrohamot is kaphatok könnyen, szóval, sajnos muszáj szednem. Én örülnék ha nem kéne szedni semmit. A hangulatjavító először Citalopram volt, aztán orvost cseréltem, és ő ezt lecsérlte nekem Elicea nevezetű hangulatjavítóra- állítólag hogy ez már nem emlékszek mit mondott, hogy miben jobb. Az orvosok szerint magában nem szedhetem a nyugtatót, csakis a hangulatjavítóval együtt.

Igazából pszichológushoz is kéne járnom, de minimum 50 euró egy órás foglalkozás. Az nekem túl drága. Főleg ha nem segít semmit csak meghallgat, és mond valamit azzal nem nyerek semmit. Még csak nemrég jöttem rá hogy a depresszióm egészen a magzat koromig vezethető vissza, és hogy az egész sokkal komplikáltabb, mint ahogy azt én gondoltam. Ráadásul a problémáim valósak-nem képzeltek, mint egyes mentális betegeknél.

2018. dec. 29. 14:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne mondj véleményt pszichiáterről ha nem jártál még nála. Ő ha jó orvos nem csak hallgat. Ha úgy gondolod, hogy magzati korból ered a problémád még inkább szükséged lehet rá. Csak a gyógyszerekkel sose fogsz kilábalni ebből a bajból. A Xanax egyébként csak szorongáscsökkentő, depresszióra nem hat.
2018. dec. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!