Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik mentális betegséggel...

Akik mentális betegséggel éltek: nálatok hogy derült fény arra, hogy valami problémátok van?

Figyelt kérdés
Úgy értem, elmentetek a háziorvosotokhoz, aki diagnosztizált? Vagy hogy?
2018. dec. 28. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy tanárom küldött iskolapszichológushoz, ő pedig tovább a háziorvoshoz, aki mentőt hívott volna rám, olyan rossz volt a helyzet. Ezt elutasítottam, így ő kért nekem időpontot a helyi lelki gondozóba a pszichiáterhez. Bejártam pszichoterápiára és gyógyszeres kezelést kaptam.
2018. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Haziorvos->korhaz->pszichiater
2018. dec. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Iskolapszichológushoz anno engem is elküldtek (pár éve), de őneki nem is teljesen őszintén adtam elő a dolgot (igyekeztem minél normálisabbnak tűnni, mert attól féltem, kitesznek a koliból, ha kiderül, hogy baj van velem), aztán azt mondta, kinövöm majd, de eltelt öt év, és azóta nem, hogy kinőttem volna, de egyre rosszabb a helyzet :/ Egyrészt nincs háziorvosom ott, ahol lakom (albérletezem), másrészt nem tudom, érdemes-e elmennem. Nem tudom, mit mondhatnék a dokimnak, ami miatt komolyan venne, de még nem tennének zárt osztályra (egy napot se eshetek ki a munkahelyemről).

A másik meg, hogy nem tudom, vagyok-e "elé rosszul" ahhoz, hogy segítséget kérjek. Be tudok járni dolgozni, rend van nálam otthon, meg minden. Csak meg akarok halni minden egyes nap.

2018. dec. 28. 21:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Öndiagnosztika(helyes volt:pánikroham) - házidoki (eltalálta segítség nélkül) - vérvétel(felesleges volt) - pszichiáter(gyógyszer, hatásos)
2018. dec. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rosszullét miatt kerültem sürgősségire, ahol vért vettek, EKG-t csináltak, de nem találtak semmit. Javasoltak egy kardiológiai kivizsgálást. Megtörtént. Minden negatív lett. Lelki eredetű probléma miatt pszichológust ajánlottak.
2018. dec. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Hasty ***** válasza:
Sajnos vagy nem....!, De nálam az edesanyam vette észre hogy valami nem stimmel. Mivel őt már kezelték közepes depresszióval, sikeresen! Így kialakult nála a betegség tudat, és így idejében kapcsolt, nem könyvelt el egy kezelhetetlen gyermeknek, hanem egyből pszichiaterhez vitt. Tudni kell, hogy előtte közvetlen derült ki, hogy márciustól júniusig nem jártam be az iskolaba. Csak elindultam oda, de az iskola kapun nem mentem be. Amikor ezekről beszéltem akkor kezdett el gyanakodni.
2018. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!