Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrenia vagy hipochondria?...

Skizofrenia vagy hipochondria? SOS!

Figyelt kérdés
Nos, oktoberben kezdodott az egesz amikor szurt a szivemnel, olvastam rogton a neten utana kb 1 honapig a napjaim felet a neten toltottem, kiderult vegul dokinal semmi gond a szivemmel, utana valahogy a panikbetegsegtol kezdtem felni mert amig feltem a szivem miatt a szorongasom tunetei hasonlitottak a panikrohamokhoz de az iskola pszichologussal ezt megbeszeltem es mondta ne olvassak az interneten semmi utan ez eddig igy is volt, ma az egyik haverom edesanyja meselt egy skizofren ismerosukrol hogy miket csinalt es hat nagyon beszartam tole, fel is leptem egybol netre es weblaprol weblapra vegig olvastam minden tunetet, mondom oke es amikor aludtam volna el ilyen zavaros gondolataim lettek az elalvas fazisaban, szerintem ez mindenkinel igy van es eddig nalam is igy volt mindig de az egyik tunete a skizofrenianak ez a zavaros gondolkodas.. Latom elore,hogy keptelen leszek ezt is kiverni a fejembol es folyton a tuneteket fogom keresni magamon.. Van okom felni ettol a betegsegtol,hogy kialakul nalam mar csupan a tole valo rettegestol? A csaladban egy mentalis betegseggel szenvedo sincs. Az a masik ami taccsra tett,hogy azt irjak pont ebben a korban alakul ki a fiuknal. 17F

2018. dec. 29. 06:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja es ilyenek,hogy hallucinacio meg hangok hallasa soha nem volt vagy beszedhibak.. Van mar regebbota egy minimalis kenyszerbetegsegem, marmint, ellenorzom az ajtot bezartame ilyesmik de ez nem tudom mennyire kapcsolodik a skizofreniahoz. Amig nem hallottam ennyire rola es nem olvastam utana eszem agaban nem lett volna ettol felni..
2018. dec. 29. 06:04
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez egyértelmű hipochondria, nyugodj meg!


Sajnos én is átmentem ezeken a fázisokon, mint te. Nekem pulzuscsökkentőt is kell szednem, mert az ilyen hülye stresszes gondolatok miatt az alap pulzusom 100.. És jött az ördögi kör: magas pulzus, mellkasi fájdalom, pánik, idegi kimerültség, hipochondria, minden hülyeség bebeszélése...


Én egy évig havi egyszer jártam pszichológushoz, és nagyon sokat segített. Ott aztán minden betegséget kibeszéltem magamból, akár testi, akár szellemi.

Ő megnyugtatott, hogy az nem úgy van, hogy na te egyik napról a másikra skizo vagy, és kész. Annak gyermekkorban is vannak ráutaló jelek! Na és a skizofrénia nem abból áll, hogy elalváskor zavarosak a gondolataid... Hanem hogy olyat látsz és olyat hallasz, ami nincs ott, nem létezik, de te erről nem is tudsz, stb...


Szóval nyugi, nálad ez csak hipochondria!

Meg attól, mert most pár napig, hétig ezen pörögsz, nem fog kialakulni nálad...


Ha ilyen hülyeség jut az eszedbe, akkor mondd ki, akár hangosan is, hogy Stop! Aztán gondolj mássra. Ha napi százszor kell ezt megcsinálni, akkor annyiszor fogod. Utána elmondod, hogy egészséges vagy, ez csak egyszerű kitaláció, és mostantól nem gondolsz ilyenre.


A legjobb lenne, ha gondolataid fókuszába mást helyeznél, amin tényleg törhetnéd éjjel-nappal a fejed: továbbtanulás, szobádat hogyan alakítsd át, nyaralás a haverokkal, hogyan szervezz házibulit, stb... Hisz egy rossz gondolat ellen úgy a legkönnyebb fellépni, hogy nem ellene harcolsz, hanem mást helyezel a középpontba.


Hajrá!


21L

2018. dec. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy skizofrén.
2018. dec. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, ez legfeljebb pánikbetegség, nem skizofrénia.
2018. dec. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!