Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen ember számít butának?

Milyen ember számít butának?

Figyelt kérdés
2018. dec. 29. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nehéz felfogású személy, akit könnyen irányítanak mások, könnyen befolyásolható, nincs önálló véleménye. A buta ember nem képes önállóan gondolkodni, ítéletet alkotni, így lassan tanul, vagy nem képes megtanulni a szükséges tudnivalót. Ez olyan tulajdonság, amikor a személy képtelen arra, hogy figyelmét érdeklődéssel egy jelen időben létező dologra irányítsa, és nem képes irányítani a gondolatait.


Forrás: wikiszotar.hu

2018. dec. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Általában a kevésbé intelligens emberekre jellemzőbb, hogy nem elfogadóak, kiakadnak apróbb dolgokon, könnyebben veszik az élet akadályait, könnyen boldogulnak, mindig jól vannak lelkileg, mert nem látnak át mélyebben dolgokat, ezért nincs amiért depressziósak vagy önpusztió életet folytatnának. Amit nem tudunk, nem értünk meg az nem is fáj. A magasabb intelligenciával rendelkezők sokkal jobban keresik az élet értelmét, kérdéseket tesznek fel magukban, hajlamosabbak boldogtalannak lenni és valamilyen mentális betegséggel küzdeni.
2018. dec. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én az vagyok. Nagyon nehéz volt elfogadni, hogy nem tudok semmi bonyolultabb dolgot megtanulni. Így nem is tudtam vinni semmire... Borzasztó érzés amikor hiába próbálsz tanulni, de nem érted meg, vagy nagyon gyorsan elfelejted, miközben átlagos embernek ilyesmik nem okoznak gondot.


Mit mondjak: ezt dobta a gép...

2018. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aki csak a saját kárán tanul.
2018. dec. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!