Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek (vagy bárki,...

Pánikbetegek (vagy bárki, akinek van mentális betegsége), ti is szoktatok ettől félni?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok nost már több, mint 6 éve, gyógyszert szedek, de így sem vagyok teljesen rendben. 2,5 éve vagyok együtt a barátommal, aki nagyon megértő, segítőkész és kedves, de minden alkalommal, amikor pánikrohamom van (és mostanában sajnos sokszor van), elkezdek amiatt is félni, hogy a betegségem és a hülyeségeim miatt előbb-utóbb elege lesz belőlem és elhagy. Mindig mondja, hogy nem fog ilyet tenni, mert szeret, és elfogad így, de mégis bennem van ez a félelem. Ti is szoktatok így érezni? Ha igen, mit csináltok olyankor?

22/L



2018. dec. 29. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy most még melletted van a párod, de szerintem még a kötélidegzetű szerelmes férfiak is egy idő után felőrlődnek ebbe. Lehet, hogy nem hagy el, hanem egy idő után megváltozik a srác. Minden ember szrul érzi magát, hogy tehetetlenül áll a szerette mellett, és nem tud rajta segíteni. Biztos lehetsz benne, hogy előbb utóbb elege lesz, szóval keress fel egy orvost sürgősen!
2018. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze, ez teljesen gyakori érzés, még csak nem is kell megütni hozzá a klinikai szintet, hogy az ember ilyeneket érezzen. Egy kicsit összetett a probléma, de nekem például amint ezeket tisztáztam magamban, elmúlt:


1.) Félek egyedül maradni. Nem egészséges a partnertől való függés.

2.) Nem bízok a partneremben. (Nem hiszem el neki, hogy tényleg kitart mellettem.)

3.) Nem bízom abban, hogy az állapotom belátható időn belül javulni fog.


Ezek mind olyan dolgok, amik önmagukban, bármiféle betegség nélkül szétmérgezik a kapcsolatot.

2018. dec. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A pánikroham, és a pánikbetegség két különböző dolog.

Gyógyszertől, pszichoterápia nélkül alig várható gyógyulás.

Ha gyógyulni szeretnél, mielőbb keressél egy mélylélektani módszerekre kiképzett terapeutát.

2018. dec. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem 2 különböző dolog, utóbbi az előbbi rendszeres megjelenése esetén mondatik ki.

Kérdező, szerintem nem megfelelő gyógyszert szedsz. (Ha egyáltalán rendszeresen szedsz valamit)

2018. dec. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Renszeresen szedek gyógyszert. Eddig jó is volt, csak mostanában rengeteg változás történt az életemben, és a változásokat amúgy is nehezen viselem.
2018. dec. 30. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!