Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy ha hanyatt fekszem és pl zenét hallgatok közben, úgy érzem egy idő után mintha a testem elkezdene emelkedni?

Figyelt kérdés

Olyan érzés mintha könnyebbé, légneművé válnék és emelkedni kezdenék. Ilyenkor a valós súly érzékelést elvesztem, de közben nem vagyok "transz" állapotban, tudatos vagyok. Ez elég gyakran fordul elő velem ilyen testhelyzetben bizonyos idő elteltével. Akkor is ha nem koncentrálok rá és még a zenének sem kell feltétlenül meditációs jellegűnek lennie.

Más is van így ezzel? Normális ez?



2018. dec. 30. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebben semmi rendkívüli.

Ha egy ideig laposan fekszel, lemegy a vérnyomásod, onnan van ez az érzés.

Tegyél a fejed alá párnát vagy kapricot, hogy magasabban legyen, mint a tested.

2018. dec. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1# A fejem alatt volt párna. Nem hiszem, hogy ez okozná. Vérnyomás esést sem tapasztalok ilyenkor.

Az emelkedés érzése pedig mintha folyamatos lenne. Nem állok meg, csak emelkedek egyre feljebb. Az ágyat sem érzem magam alatt, csak ez az érzés válik folytonossá és ha megmozdítom magam akkor elmúlik.

Az is gyakran előfordul ugyan ebben a testhelyzetben, hogy ha valami olyan zenét hallgatok, ami megérint, akkor sokszor önkéntelenül "rázkódok" bele egy egy hangba. Mindenem megfeszül, de ez egyfajta pozitív érzettel jár. Mintha valami jó érzés szabadulna fel az agyamban.

2018. dec. 30. 09:51
 3/7 anonim ***** válasza:
#1! " ....... kapricot" Elárulnád, hogy merrefelé laksz és mennyi idös vagy? (akár priviben) (Nagyon régen hallottam ezt a szot!:-)
2018. dec. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pesten születtem, de a nagyanyám zalai volt, ő használta ezt a szót a kispárnára. Sokat voltam vele gyerekkoromban, és nagyon szerettem, tőle vettem át ezt is többek között.

Kérdező, bocsánat az offért!

2018. dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Semmi gond. Viszont valaki tudna segíteni, hogy ez mi lehet? Tapasztalt már valaki ilyesmit?
2018. dec. 30. 13:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Van, amikre nincs valasz. Az miert van, hogy ha sokaig egy pontra fokuszalsz, akkor elmosodik minden?:D
2018. dec. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én kicsit másmilyet tapasztaltam. Nekem az szokott lenni néha, hogyha sokáig mozdulatlanul fekszem, elkezdem nem érezni az egyik végtagom. Pl a karom. Ha nem nézek oda, vagy mozgatom meg, nem tudom eldöndeni, hova van rakva, egyáltalán nem érzem, hogy létezne. Ugyanúgy, ha megmozgatom, ez elmúlik.
2018. dec. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!