Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mély depresszióból mi lehet a...

Mély depresszióból mi lehet a kiút?

Figyelt kérdés

Jelenleg nagyon sötétnek látom a világot. Úgy érzem, semminek nincs értelme, mert úgyis csak pillanatnyi illúziók vagyunk a világ körforgásában. Minden cselekedetünk hiábavaló, mert a végén úgyis mindenki meghal, minden megsemmisül. Nem látom értelmét folytatni. Mindenben és mindenkiben csalódtam. Minden amiben hittem, végül csak hamis ábránd volt. Ráébredtem az emberi gyengeségre, sekélyességre, és nem szeretem már az emberiséget. Ha tehetném, elzárkóznék a világ elöl, csak ugye dolgozni be kell járni... Vannak barátaim, de nincs kedvem velük találkozni, és tudom, hogy ettől csak minden még rosszabb lesz, mert eltávolodom tőlük. Ha viszont találkozom valakivel, csak lehúzom a hangulatát a negatív kisugárzásommal, úgyhogy az senkinek se jó. Ez olyan, mint egy adósságspirál.


Más is élt már meg hasonló dolgokat? Hány évig tartott a mélypont? Mi volt a kiút kulcsa? És valóban sikerült kijutni a depresszióból, vagy az is csak egy afféle illúzió, a mély érzelmek elfolytása, nem pedig megoldás?


Vallásos, szektás emberek kérem ne válaszoljanak. A tömegpszichózis az egyik olyan emberi tulajdonság, amit leginkább rühellek. Engem olyan emberek véleménye érdekel, aki önerőből, saját kútfőből talált megoldást, nem pedig valakik telebeszélték a fejét.



2019. jan. 1. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Mely depressziot sajnos en is tapasztaltam. Annyira melyen voltam hogy a teljes remenyt elvesztettem (az erzes leirhatatlan vol). Akkor vonszoltak el pszichiaterhez aki felirt antidepresszanst es xanaxot melle. Ezeket elkezdtem szedni es kb 3 hetig meg rosszabbul lettem. Azutan visszaadott mindent oromot eletkedvet boldogsagot mindent. Most is meg szedem tavaszig ahogy a doki mondta. Jelenleg 1 eve hogy szedem. En is menekultem baratoktol szomszedoktol meg csaladtagoktol is. Mindig kifogasokat kerestem maganyra vagytam. Nagyon is jol tudom mit erzel es ezt csak az tudja megerteni es elfogadni aki megjarta a poklok poklat. Egeszseges emberrel nincs mit beszelni errol a betegsegrol mert fel sem fogja es nem erti meg es ezert nem is hibaztathato.
2019. jan. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ez sokmindentol függ. Egyrészt korábban is ilyen volt az alaphangulatod vagy a sok rossz miatt lettél ilyen?


Én pl 1 évig voltam "depressziós". Nagyon rossz volt a 2017-es évem. Részben azért mert akkor derült ki nálam egy autoimmun betegség és a szteroid kezelés indukálta a depressziót is.

Nekem az segített, hogy gyökeresen megváltoztattam az életem. Mindent ami mérgezett feladatam. Új munkahely, egyetemre is jártam, de azt is hanyagolom. Jogazni kezdtem.

Önismeretbe kezdtem, hogy rajojjek miért lettem az aki vagyok stb.


Zaraskent még annyit mondanék, hogy neked kell értelmet adni az életednek nem pedig otthon begubozva várni a sultgalambot. Tény és való hogy meghalunk, de attól még lehet élvezni az életet.

2019. jan. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van kiút, ha nagyon akarod. Én több, mint egy évig voltam mély depressziós, és generalizált szorongásom is volt egyidejűleg. Kaptam rá gyógyszereket, antidepresszánst, és Xanaxot. Nekem az antidepi nem használt, még rosszabb állapotba kerültem tőle, ezért nem is szedhettem. Nyugtatóval, és természetes módszerekkel, erős akarattal gyógyultam meg.
2019. jan. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Normális válaszhoz tudni kéne pár részletet rólad, mivel minden egyénnél más a megoldás kulcsa.


Egyébként így látatlanban is megtippelem, hogy a meggazdagodás vagy egy párkapcsolat tennék boldoggá az életedet.

2019. jan. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kezdj bele egy komolyabb dologba ami érdekel és hosszútávú. Szerintem a legjobb a TÁ azaz a tudatos álmodás.

Sok sikert és kitartás ☺❤

2019. jan. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!