Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet depresszió az oka? Vagy...

Lehet depresszió az oka? Vagy lehetséges az anorexia? Kettő együtt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mikor 9be léptem akklr voltam x kiló. Egészen addig csak hiztam, lassan de hiztam..

(elég vékony vagyok de ez nalunk genetika, mindenki a családba vékony)

9-től kezdve meg minden évben elmezdtem fogyni évenként 1kg-t

Művész suliba járok, szóval van hogy egészen este 6ig ott vagyok megterhelő..

Rá lehet fogni a fogyást arra hogy nem eszek rendesen..

De, egyszerűen vannak hetek mikor naponta talán egy két kanállal eszek csak a főtt ételből és semmi mást vagy ép a pékségben vett pogácsának a felét.. De van hogy napokig nem eszek, nincs hozzá kedvem étvágyam.. Ha ráerőszakolom magam vagy rosszul leszek vagy az alapból is rossz kedvemet megjobban elrontja..


Válaszokat előre is köszönöm!!


Helyesírási hibákért bocsánat.


Ui.: Buék! 😉



2019. jan. 1. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
És mi lenne, ha öndiagnózis helyett orvoshoz mennél?
2019. jan. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha tehetem inkább kerülöm az orvosokat..
2019. jan. 1. 23:49
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzá tenni.. Vannak napok mikor boldoggá tesz az hogy éhes vagyok és nem eszek..
2019. jan. 2. 01:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát ha balett szakon vagy akkor lehet hogy előny is... de nem egészséges. Ez nagyon durván kevés étel, rosszul leszel szédelegni fogsz stb..

És szerintem orvosnak kéne ezt elmondanod, mert mi nem tudjuk megoldani és egyedül te sem. Kitartás, és jobbulást!

2019. jan. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Évente 1 kg-t fogyni azért nem vmi sok. De ha a BMI-d 17,5 alatt van vagy nem menstruálsz, akkor fordulj orvoshoz. Illetve akkor is beszélj valakivel, kérj segítséget, ha depressziósnak érzed magad. Amúgy ez nekem nem tűnik anorexiának, az testképzavarral is jár, inkább szorongás/depresszió, esetleg valami fizikai betegség tünete lehet az étvágytalanság.
2019. jan. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat 😌

Azthiszem muszáj lesz megbarátkoznom azzal a gondolattal, hogy segítségért kell fordulnom..

Csak azért merült fel bennem az anorexia gondolata, mert már sajnos az egészséges testsúly alá estem. És igen zavar, de nem annyira hogy felhagyak a nem evéssel. Valamiért jó érzés tölt el mikor érzem hogy üres azaz éhes vagyok ><

2019. jan. 2. 20:33
 7/9 anonim ***** válasza:

A tévedés elkerülése végett: az anorexia nem egyenlő azzal, hogy 20kg vagy vasággyal. Más feltételeknek is teljesülniük kell.


Amit írtál, az alapján nem anorexia. Segítségre szükséged lehet, de az írottak alapján abban, hogy kicsit megváltozzon az életviteled.

2019. jan. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
46%

Szia, én is pont ígx vagyok vele. Ritmikus gimnasztikázom ami miatt ugyebár hozzá szoktam.

Nem kell szerintem félned, ez telljesen normális.

Legalább is nekem az.

Van hogy én sem eszem többet mert nem bírok/nincs kedvem de nem vagyok anorexiás.

Az igaz hogy nagyon vékony vagyok, de ezt így mind egészségesen.

A depressziót is említetted. Én a hónapokban viszont többször is voltam súlyosan depressziós.

De ez a dolog már kb egy-két éve tart.

Szóval szerintem nem a depresszió az oka, nem vagy anorexiás, és nem kell félned

2019. jan. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindketten a kèrdező és te is 8/8-as sürgősen keressetek fel egy pszichiàtert,vagy legalábbis orvost

Az èn 16 éves kislányom szinte szóról szóra,azt mondja,mint ti,csak annyi a különbség,hogy nen a sportra,fogja.Pont tegnap voltunk - most már- szakpszichiàternàl.Ő már látja,a bajt mert a lanyom is kb napi 300 kalóriát eszik,igaz még nem kórosan vèkony de már a határon a súlya,még 2 kg hianyzik neki ehhez,amint átlèpi az 52 kg- ot,/172 cm magas/azonnal anorexiás kezelés iranyába fordul a teràpia,de addig is jàrnia kell,mert terápiara már szüksège van .Az anorexia ahogy tudom pont azért veszélyes,mert a beteg nem.làtja be,hogy baj van.Lehet nem vagytok anorexiások,nem.vagyok szakértő,de szerintem.jobb ,ha elmentek egy orvoshoz,aki megmondja ,mi a helyzet,mert az tuti biztos,az nem.normális dolog,hogy kemény fizikai sport után nen vagytok éhesek,napokig nem esztek semmit.

2019. jan. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!