Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan ember rajtam kívül,...

Van olyan ember rajtam kívül, akinek van egy mondata, amit folyton ismételget magában és sehol sem találja emiatt a helyét? Az enyém, haza akarok menni. Bővebben lent.27/F

Figyelt kérdés
A gyerekkorom nem volt túl rózsás, más lehet könnyebben vészelte volna át én sajnos nem. Szóval nincs testvérem, a "szüleim" hagyjuk inkább már rég nem tekintek rájuk abban az értelemben. Kb. 7 éve bizonyos időnként rám tör a depresszív időszakom ami alatt alig bírok koncentrálni bármire is, nem beszélek senkivel sem, csak sodródom az idővel és folyton csak azt ismétlem, haza akarok menni, miközben rám tör a sírógörcs, amit vissza kell folytanom. Jár valaki hasonló cipőben, mint én? Hogy kezelte a helyzetet?

2019. jan. 3. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem tapasztaltan ehhez hasonlót, attól még biztos van ilyen rajtad kívül. Mondjuk nehezen tudom elképzelni. Hangosan ki is mondod, vagy csak magadban? Es ha kérdeznek valamit akkor sem válaszolsz mást? Vagy hogy van ez?

Szerintem minnél előbb fordulj pszichológushoz, mert nem hiszem hogy magától elmúlik! Főleg hogy 7 éve szendvedsz tőle... Kitartás és legyen szép napod!

2019. jan. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amikor ugyanezt éltem át, és gondolatban kimondva rádöbbentem, hogy egyébként "otthon" ülök, akkor az úgy mellbe vágott. (Olyan 20-22 éves lehettem.) Ha nem érzem otthon otthon magam, akkor mégis hol? Azóta se találtam meg. És azt hiszem tiniként veszítettem el.

Nem tudok vele mit kezdeni, őszintén szólva. Sokszor szoktam anyámat is visszasírni, ellenben _nem_ azt a nőt, aki a biológiai anyám. Őt... huh, hát nem megvetem, csak... nincs köztünk majd' 20 éve már semmiféle kötelék. Idegen. Egy ismerős idegen, akit nem kedvelek és irritál a puszta léte is. Úgyhogy nem, határozottan nem ő utána sírok ilyen nagyon durván megrendült pillanataimban.

Furcsák ezek a dolgok, ezek a semmiből jövő gondolatok. Biztosan van okuk és ha megvan az ok, tenni is lehet ellene, de hiába a folyamatos válaszkeresés és az elég jó szintre feltornázott ön és emberismeretem, a pszichológiában kutakodásom... erre még nem tudtam rájönni.

Azért is írok, hogy lásd: nem vagy egyedül, és azért is, hogy hátha jön egy olyan válasz, akár évek múlva, ami segíthet nekünk. Mert amúgy nem csak furcsa, de nagyon vacak érzés is.

(És nem, nekem legalábbis nem egy hang mondja a fejemben - hanem én. Az az én gondolatom, mélységes, lélekmarcangoló vágyam.)


Egyébként csak egy jó tanács: ha elkap a sírás és nincs senki a közeledben, vagy meg tudod oldani, hogy magad maradj egy kicsit: ne fojtsd el. Azzal sokkal többet ártasz. A sírás minden, csak nem szégyen, nemtől függetlenül. (Mármint nem a picsogás, az tök gáz. De a mélységes fájdalomból adódó valódi könnyek - azt sose tartsd bent, ha nem muszáj.)


Kitartást! :)

2019. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A katonaságnál minden 3. mondogatta az elején.
2019. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Munkahelyemen folyamatosan ezt mondogattam magamban.Attól apillanattól, amint betettem alábamat.Mindegyik munkahelyemen.Mivel haza nem fordulhattam, próbáltam olyan helyzeteket teremteni, amiben legalább némileg otthonosan érezhettem magam.Néha elbújtam valahová kicsit pihenni, vagy történewteket találtam ki magamban, mert úgy éreztem, megbolondulok, ha csak azzal foglalkozok, amivel kellene.ám nem sírógörcs jött, hanem idegroham.
2019. jan. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!