Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon durva alvászavarom...

Nagyon durva alvászavarom lett a párom régi munkahelye miatt, most hogy álljak a normál rendre? N

Figyelt kérdés

A párom össze vissza dolgozott, én pedig mindenre felébredek. Hol éjfélkor jött haza, hol hajnalban kelt. Ezzel állandóan felkeltett, és volt, hogy napi 4 órákat aludtam. Össze vissza. Eközben rászoktam a durva antidepresszánsokra, amit altatónak használtam: xanax, rivotrill, sanval. Most le kellene feküdni este 10 kor és kelni 6 kor. Egyszerűen képtelen vagyok a régi 00:00 helyett 10 kor elaludni, nem használnK a gyógyszerek sem és folyamatosan az órát nézem, hogy na már 3 órája virrasztok, még 3 óra alvás lehetséges. Mit tehetnék? Arra gondoltam, elsőnek megcélzom a 11 órás lefekvést.

Mit vegyek be?

Néha bort ittam hogy ellazuljak.

Reggel már tudnék aludni, tehát 6 után akár délig is.

Heti 3* edzek. Napközben közepesen fáradok el. A baj itt leginkább a ritmus hiánya volt.


2019. jan. 3. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Pedig vissza lehet és kell szoknod a régi kerék vágásba.

Az a sok gyógyszer pedig rosszabb mintha semmit nem szednél, mert csak gyógyszer függő leszel.

2019. jan. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem is a qva munka tett tönkre.Úgy rászoktam ahajnal 5-ös kelésre, hogy azóta sem tudok normális időpontra visszaállni.Ráadásul van acsaládban, aki hajnal fél 4-kor kell, én meg meghallom azt is, így az is betáplálódott és abban az időpontban is felébredek.Komolyan mondom, megőrülök!Az érdekesség az, hogy mikor nem kell másnap sehová menni, akkor nem felttlen ébredek az említett időpontokban.Akkor jól tudok aludni egész sokáig.Tehát szerintem a stressz a ludas.Talán egy hosszabb szabadság tenne jót neked is, hogy nem kell kényszerből felkelned, akár hetekig.
2019. jan. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmit se vegyél be, az ilyen sz@r gyógyszereket hagyd el, mert csak kicsinálja a szervezeted. Ha tudsz minden zajt szüntess meg magad körül amennyire csak lehetséges. Az a gond, ha erőlködsz, hogy elaludj,nem fog menni. Amikor ott tartasz hogy az órádat nézegeted, helyette kelj fel, menj egy kört, vagy olvas 10-15 percet, nézz tévét. Bármi ami elfáraszt, és kizökkent abból a helyzetből, hogy el kell aludnod. Lényeg, hogy tereld el a figyelmed és ellazítsd magad.
2019. jan. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 5-10mg melatonin vált be (vény nélküli) mellette este elmentem futni, hogy jól lefáradjak, utána egy forró fürdő az ágyban pedig kikapcsoltam a telefont és meditáltam.
2019. jan. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Melatonin nem okozhat problémát? Van mellékhatása? Úgy tudom az is egy hormon.
2019. jan. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!