Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A sok lelki bántás miatt...

A sok lelki bántás miatt kaphat valaki rohamot?

Figyelt kérdés

A húgomról van szó.Apám mindig piszkálja őt és kiabál rá, ha jól csinál valamit ha nem.Eddig csak sírás volt a következménye mindennek,de nagyon rosszul viselte. Azt is gondolta sokszor, hogy őt nem is szeretik.

Ma viszont odáig fajult a dolog,hogy apám megint kezdte a szokásos viselkedését, és a húgomon töltötte ki a dühét.Ezután húgom el kezdett zokogni és nagyon gyorsan vette a levegőt.Olyan mozdulatlan volt, egy helyre nézett folyton,meg olyan volt mint aki el akarja veszíteni az eszméletét.Utána csukva volt a szeme alig bírta nyitva tartani.Nagyon megijedtünk.Mi lehetett ez?

Gondolom a folytonos bántás egyszer valahol csattan...



2019. jan. 6. 14:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Csak így tovább! Idén talán sikerül öngyilkosságba kergetni.
2019. jan. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem értem, hogy a rendőrség miért nem foglalkozik a lelki bántással, amikor szerintem az is simán lehet bűncselekmény kategória...
2019. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
88%
Lehet, hogy pánikrohama volt. Miért hagyjátok, hogy bántsa?
2019. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Idegileg-lelkileg kikészült. Valószínűleg nem közvetetten a bántó szavak okozták, hanem a "már megint" szituáció Ha nem változik a környezet hozzáállása és apád viselkedése nagyon hamar, akkor az első válaszoló felvetése teljesen reális. De ha mégsem lesz öngyilkos, egy életre megnyomorodik lelkileg.
2019. jan. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Pánikroham, ami nagyon súlyos tud lenni, valószínűleg öngyilkos lesz, vagy idegösszeroppanást kap hamarosan. Lehet, hogy 1-2 hónap, lehet, hogy 1-2 év. Hajrá, így tovább :)
2019. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Igen, ez lelki eredetű - pszichoszomatikus.

Mindenképpen segítséget kell kérnetek, a lelki problémája már fizikailag is megjelenik, ez súlyos traumát jelent. Később lehet pszichiátriai betegsége is pl pánikroham, depresszió. Szegény kislány :( mennyi idős?

Nem tudnátok ilyen esetekben megvédeni? Édesanyáddal rászólni, hogy fejezze be?

Minket a testvéremmel az alkoholista apánk bántott, vert folyton, anyánk a nappaliból hallgatta végig, szó nélkül. Sose védett meg. Egyszer úgy alakult, hogy apánk elkezdte verni az öcsém, de sorozatban, én a másik szobából lestem, kb tíz éves lehetett szegény. Annyira ütötte már, hogy öcsém már a sírást is abba hagyta, a hátát ütötte apám, csak úgy zuhogott, öcsém meg szegény csak nyögni tudott már :( akkor gyorsan átfutottam és ráüvöltöttem apámra, hogy fejezze be mert az öcsém megfog halni! Akkor abba hagyta, az öcsém összeesett, de eszméleténél volt. Azóta az eset óta nem ütött többé meg minket. Nem tudom meddig ütötte volna még ha nem futok át.

A testvéred. Kötelességed kiállni a hugodért!

2019. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Engem, illetve a családban mindenkit bántott - főképpen verbálisan - apám. Egyszer olyan volt egy vele való összetűzés után, hogy a földön fetrengve sírtam és alig kaptam levegőt. Kb fél óráig csak ültem a padlón utána. Szerintem ez valami fajta roham lehetett nálam is.
2019. jan. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

6-os, sosem akartad megbosszulni ezt apádon?

Kikészíteném a helyedben az öreget, ahogy csak tudom, fizikailag, lelkileg, amíg öngyilkos nem lesz, vagy a kórházban nem köt ki.

2019. jan. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Pánikrohamot igen. Főleg ha kedves családja szart sem tesz a folyamatos lelki bántalmazás ellen
2019. jan. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
2019. jan. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!