Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » TB-s pszichiáterhez, pszicholo...

TB-s pszichiáterhez, pszichologushoz a háziorvos ad beutalót? Ki lehet kerülni a háziorvost?

Figyelt kérdés

Egyáltalán melyikhez menjek? Kb 1,5-2 hónapja nem érdekelnek azok a dolgok amikért korábban rajongtam, állandóan rossz kedvű vagyok, belső nyugtalanság szorongás van rajtam. Nincs kedvem élni sem már, néha arra gondolok hogy jobb lenne eltávozni ebből az életből. De sajnálnám azokat akiket hátrahagyok, és még elég sok van az életből. Tudom, hogy ez így nem mehet tovább, nem lehet leélni így egy életet.

Gondolom majd felírnak valami antidepresszánst.



2019. jan. 8. 07:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni a területileg illetékes egészségügyi intézmény honlapján, vagy meg kell kérdezni telefonon.

A közeli nagyvárosban, ahova tartozunk, a pszichiátria nem beutalóköteles, csak előzetes bejelentkezés kell (telefonon, vagy személyesen), és kapott időpontra lehet menni.

Pszichológushoz, ha szükséges, ők adnak beutalót. Pszichológus csak beutalóval fogad; természetes hozzá is kell időpontot kérni.

Ha az úgynevezett „betegéletút”-nál nem tiltod le, hogy lássa a háziorvos, akkor láthatja (ott még a vényköteles gyógyszerkiváltások is láthatók).

2019. jan. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet kikerülni a háziorvost én úgy tudom. Kell tőle kérni beutalót az Ideg osztályra pszichiáterhez! Ő tud majd tovább küldeni pszichológushoz. Én így jutottam el terápiára Budapesten.
2019. jan. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tisztelt # 2-es válasz írója! (2019-01-08 20:28)

Számomra nem derült ki a kérdésből, hogy a kérdező hol akarja igénybe venni a pszichiátriai, pszichológiai rendelést. Ezért kezdtem azzal a válaszom, hogy „Meg kell nézni a területileg illetékes egészségügyi intézmény honlapján, vagy meg kell kérdezni telefonon.”

Ez nem „szerintemség” kérdése. Neked Budapesten úgy volt, másoknak, például Pécsett, nem úgy van: [link] ← kivastagított betűkkel olvasható, hogy nem beutalóköteles a pszichiátriai szakrendelés és gondozó.

2019. jan. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!