Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem veszi észre senki, hogy...

Nem veszi észre senki, hogy "elkapott" a depresszió, még a szüleim sem. Mit csináljak, vagy hogy mondjam el?

Figyelt kérdés

Sose voltam egy felhőtlen örömködő,de december óta,szembetűnően valami megtört és ez nem egy átlagos tini rinyálás higgyétek el,megtudom különböztetni a kettőt. Mindig egy jégember voltam kívülről de én is ember vagyok és a sok visszafojtott érzelem,düh,néha elég durván előtör..Épp ezért nem tudok semmit senkivel megosztani,mert azt hiszik,rólam leperegnek a dolgok,közben belül meg ha megtudnák mi van...

A legelső dolog,hogy rengeteget maradok az ágyban reggel,mert az ilyen biztonságot nyújt,meg sokat gondolkodok,nyilván negatív dolgokon,a múltból is és a jelenből is. Hiába kelek 10-kor..12-ig úgy sincs erőm kikelni. Elalvással ugyanez,felemésztenek a negatív dolgok,hogy az életem üres,semmit nem érek és rengeteg dolgot kihagytam. Nem tudok 2 előtt elaludni.

Egész nap gyomorgörcsöm van,azzal kelek,azzal vagyok. Már ez nem egészséges szint. Öngyilkos gondolatok is vannak bőven,mindenkire haragszom,amik eddig kikapcsolódást jelentettek,már semmit nem érnek,stb.

OKJ-t kezdtem,de mivel ősszel kellett érettségizzek matekból,lemaradtam és a kíváló tanári felhozatalnak köszönhetően behozni se volt esélyem. Az órák 80%-a abból áll,hogy "ott van a feladat,önálló munka". Kösz.. Ha meg valaki nem tudja,megy a beszólás,lecseszés. "Felnőttoktatás". Ne menjen el az ember kedve.

Szóval itt is csődöt mondtam,idők kérdése a kiiratkozás. Pedig nehezen szakadok el ebből a biztonságból amit még a sok haver itt nyújt. Összeszorul a gyomrom,ha arra gondolok,hogy a saját lábamra kell álljak. Egy teljes infó témájú okj érdekelne,de egyszerűen félek az új környezetektől.

A szüleim pedig mindig nyomás alá helyeznek. Sose értenek meg. Anyámnak utaltam erre az állapotomra,de csak röhögve jóvá hagyta. Mindig csak kiabáltak,ha látták,hogy rossz kedvem van. Egyszerűen,ha lebénít a dolog és megszólalni sincs kedvem..azt se veszik észre csak vitáznak,hogy "CSINÁLJ MÁR VALAMIT,SZÓLALJ MÁR MEG KISFIAM"... Azt hiszik,hogy csak lusta vagyok és nem akarok semmit csinálni,hogy csak aludni és gépezni akarok,hogy iskola és munkaundorom van,mindig a fejemhez vágják.

Ráadásul,egymással is állandóan vitáznak,ha itthon vannak,egy perc nyugta nincs az embernek,még szerencse,hogy olykor azért vannak egyedüli napjaim különben megbolondulnék. De tegnap is gyönyörű volt,18-kor hazajöttek és mintha a pesti cirkusz érkezett volna meg.

Sose értették meg,hogy esetleg tanulnom kéne vagy valami,ők csak azzal törődtek,hogy ordibálhassanak..Ennek köszönhetően az érettségin is remek jegyeket szereztem.

A munkától is félek,egy fizikálisan gyenge fosdarab vagyok,aki összetör nyomás alatt,pedig motiválna,hogy magamnak megkeressen a kenyérre valót,de ha mélyen belegondolok..Attól is csak görcsös leszek. Nincs még egy ilyen ember aki ennyit stresszelne minden kis dolgon,mint én.

Ráadásul szerelem téren is orbitálisat csalódtam még 2 éve és nagy fájdalmam van. Elsősorban nem az bánt,hogy nincs senkim,hanem hogy nincs az meg,akit akarnék. Rohadtul hiányzik,megszakadok érte,nagyon fontos személlyé nőtte ki magát nálam.. Itt lakik egy utcára,de ebben a tanévben 200km-re van egy egyetemen..szóval ja. Már megtörtem és erőm sincs írni neki. Az,hogy ezelőtt még szeretett,nem garancia arra,hogy még most is érdeklem,pláne,hogy ő sose keres.(nem voltunk még együtt)

Köszöntem az időd. Jól jönne valami tanács..


2019. jan. 8. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Vezess naplót, abba kiírhatod a bánatod és megkönnyebbülsz. Találj hobbit, kezdj el ismerkedni, mozdulj ki. Te csinálod ezt saját magaddal, te tudsz csak változtatni a hozzáállásodon.
2019. jan. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az egészséges gyermekkori fejlődéshez szerető család is kell, ahol foglalkoznak a gyerekkel (együtt tanulnak, dolgoznak, tevékenykednek), ami a gyerek magabiztosságát segít kialakítani. Később a közvetlen környezetben levő személyhez kötődés, tevékenységi minta, céltudatosság kialakulásával magabiztos személyiséget képes kialakítani. Ezek után mindenkinek magának kell arra ráébrednie, hogy nem kívülről kell várni a megoldást, hanem mindenkinek saját magának kell kialakítania az életét. Valószínűleg túlzottan kevéssé vettél részt a családi munkamegosztásban is, nem kértek valamilyen munka rendszeres elvégzésére, te pedig magadtól nem szántad el magad soha ilyenre. Saját érzéseidet mindig előbbre valónak tartottad a környezetedben felmerülő feladatok elvégzésénél, ezért bújsz el, alszol, gépezel, értelmetlenül töltöd az idő haverjaiddal, csak ne kelljen valami ténylegesen értelmes, más életét megkönnyítő, másnak és saját magadnak is segítő tevékenységet végezni. Mindig más a hibás (szülők, tanárok), te csak elszenvedője vagy a történéseknek, magyarán túl jó dolgod van.
2019. jan. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez a tipikus válasz erre,mi másra is számítottam.

Most mondok valamit,ez az állapot,egy betegség,ugyanolyan mint a láz. És hiába mondod egy mentális betegnek,hogy változtasson,mert nem tud. Az agyban pont az a rész "bénul" meg ami ezért felelős.

Kis házban lakunk,csak pár dologban kell segíteni..

És igen,a szülő és a tanárok felelősek,meg az egyéb külső körülmények. Értem én,hogy a 12 évesekkel azonosítasz,akik bekamuzzák a depressziót,de ez nem az,19 vagyok. Szerinted milyen volt,mikor akartam jó jegyeket szerezni abból amit szeretek de a folyamatos ordibálás miatt nem tudtam tanulni? Pl?

2019. jan. 8. 17:23
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

"ez az állapot,egy betegség,ugyanolyan mint a láz. És hiába mondod egy mentális betegnek,hogy változtasson,mert nem tud."

Ez nem betegség, ne takarózz ezzel! Igenis neked kell tenni a változásért, de ha még a problémát sem vagy képes belátni és egy betegségbe burkolózol, akkor ne is csodálkozz, hogy ilyen vagy. 19 évesen már lehetne több eszed.

2019. jan. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Orvosi segítséggel ezeken a problémáidon tudsz változtatni. Még a kapcsolatod is helyre jöhet.
2019. jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kéne egy önkéntes mentor, aki foglalkozna veled lelkileg, és támogat. Persze ilyen nincs, csak kitaláltam, bár jó pár depressziós embernek el kéne, hogy kirángassák a nyomorukból. Tele vagy negatív gondolatokkal, meg kéne tanulni a rossz dolgokat elengedni. Helyette célokat találni. Ez képtelenség így, amíg a szüleid 'mérgeznek' és ilyen hatással van rád. Én a helyedben lehet inkább fősulira és kollégiumba mennék és jó messzire hogy elkerüld az itthoni dolgokat. Kiszabadulj alóluk és akkor elkezdhetnéd élni a saját életed. Lehet nem most, de mondjuk tanulsz rá és megcsinálod az elvárt szintet hogy bekerülj valahova. Hidd el más is nagyon stresszes, az összes introvertált ember jellemzően ilyen. Erre is van mód, meg lehet tanulni a stresszt kezelni, csak sok idő és türelem kell hozzá. Sokat segítene, ha megtervezed előre a napod mit szeretnél csinálni, hogy hasznosan eltöltsd a reggeled, ne legyél ennyire passzív.
2019. jan. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz, miutan beallitottak a gyogyszereid es javulsz akkor kezdj el melozni valahok es keress egy jo magan pszichologust.

Vele majd helyrejossz!

2019. jan. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Erre nem sok mindent lehet írni, keress egy szakembert, akivel ezeket megbeszélheted, vagy mint ahogyan írták, vezess naplót. Ha attól félsz, hogy megtalálják vagy valaki elolvassa, akkor akár vezetheted egy microsoft wordben is, utoljára keresne egy középkorú ember naplót a számítógépen.
2019. jan. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!