Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdhető le a szociális...

Hogyan küzdhető le a szociális fóbia?

Figyelt kérdés

Huszonéves egyetemista vagyok. Szorongok emberek között.

Félek, hogy ez végett nehezebben fogok munkát találni.

Pszichológus?

Gyógyszeres kezelés?

Terápia?

Van valakinek tapasztalata ezekről?



2019. jan. 9. 17:49
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos ez tette tönkre az életemet, meg az általános szorongások. Ezek a dolgok ördögi körként összefüggenek egymással, egymást erősítik sajnos. Én, mint ahogy fent utaltam rá másképpen, gyökeres változást sajnos nem tudtam elérni ebben a pokoli helyzetben.


Ha viszont gondolod és úgy érzed, hogy el tudod mondani a problémádat egy pszichológusnak, akkor megpróbálhatsz egyet felkeresni. Utána majd meglátod, hogy mi lesz, mit fog mondani. Tehát nem muszáj, ez csak egy javaslat. Lehet, hogy a te helyzeted nem olyan komoly, mint az enyém.

2019. jan. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Hogy értve tette tönkre? Hány éves vagy? Milyen mértékű a szorongásod? Milyen megoldásokkal próbálkozás? Miben nyilvánul meg a szorongásod?
2019. jan. 9. 19:15
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszertől nem gyógyulsz meg.

A viselkedésterápia hasznos lehet, de nagyon hosszadalmas.

A hipnobehaviorista kezelés a leghatékonyabb, de az sem egyszerű.

2019. jan. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

38 éves vagyok. A szorongásom nagy mértékű, és abban nyilvánul meg, az összes olyan dologban, amiket a tünetek leírásában lehet olvasni. Nincsenek barátaim sem, képtelen vagyok az önálló életre.

Ráadásul a múlt évben súlyos testi betegségek jöttek, amik tovább rontották az egyébként is csapnivaló helyzetemet. Ezekből bízok benne, hogy lassan kigyógyulok, csak ahogy utaltam rá, tovább növelték az eddig is nagy mértékű szorongásaimat, félelmeket. Ha tehát meg is gyógyulok ezekből a testi bajokból, itt maradok ebben a lelkileg lebénult, életképtelen helyzetben.

2019. jan. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt írtam, hogy a te helyzeted valószínűleg nem ilyen komoly. Még nem utaltam a segítségre, mert ezt is kérdezted. Régen próbálkoztam pszichológusokkal, de sajnos nem segítettek rajtam, a jó szándékuk ellenére sem.
2019. jan. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elmegyek egy pszichológushoz, nehogy később rosszabb legyen. Nekem azért nem ennyire súlyos a dolog, de gátol néhány dologban és boldogtalan vagyok ez végett. Félek nehogy depresszióba essek. Remélem neked is sikerül legyőznöd majd ezt a fóbiát.
2019. jan. 10. 11:14
 7/43 A kérdező kommentje:

Mi ez a hipnobehaviorista kezelés? Erről még nem olvastam.

Van ennek más megnevezési formája?

2019. jan. 10. 11:46
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem tudom, a 3-as hozzászóló lehet, hogy ki tudja fejteni, mivel ő utalt rá.
2019. jan. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudok dolgozni miatta.

Ahhoz,hogy dolgozni tudja,egy saját lakás kellene,ahol csak egyedül lakok és otthon végezhető munka.


De a világot nem a szociális fóbiásoknak találták ki.


Nálam olyan erős testi tüneteket produkál,hogy nem tudok wc-re menni sem,ha nem tudom magam elzárni a világtól.

A hétköznapi élet sem egyszerű,de ezzel együtt dolgozni,ami eleve stresszes elképzelhetetlen.


A legjobb az olyan munka,ahol nem kell emberekkel érintkezni.

2019. jan. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Hány éves vagy? Nekem ennyire azért nem súlyos. Mivel próbalkoztál eddig? Pszichológus?
2019. jan. 10. 21:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!