Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik melankólikus alkatok, ti...

Akik melankólikus alkatok, ti is hangulatba kerültök ettől a gyönyörű, havas tájtól és téli időtől? Én valami megmagyarázhatatlant érzek tőle.

Figyelt kérdés
Nem tudom megmagyarázni, ez egyszerűen csak egy hangulat/érzés...
2019. jan. 9. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen.( De szerintem mindenki egy bizonyos szinten.) Minden évszaknak, napszaknak, helynek, társaságnak, zenének stb saját hangulata van. Nekem a havas táj egy viszonylag átlagos cucc, de amikor ősszel, ködös és esős időben hajnalban sétálok ki a buszmegállóba mindig elkap egy érzés. Nem tudom van-e rá szó de a nosztalgiàhoz hasonlít a legjobban. Főleg az eső illata váltja ki, és a látvány, ahogy az utca a színes fák, a lámpák átsejlenek a ködön.
2019. jan. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, egesz addig amíg nem kell kimennem az utcára seggencsuszni a lefagyott járdán
2019. jan. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Első válaszoló, nagyon köszönöm, olyan hülye vagyok, de valahogy nem találtam ezt a szót, de azt hiszem, pontosan a nosztalgia az, amit érzek... Mindig a múlt után sóvárgok, még ha akkor nem is volt olyan jó, mostanra hiányzik... Minden megszépül.

Ezt a képet is nagyon el tudom képzelni, amit az őszről írtál le... Jaj, és az eső illatát én is imádom, ne is mond... :) Valahogy annyi mindent indítanak be nálam ezek a dolgok, és ahogy írtad is, a zene a másik ilyen dolog nálam, legjobban a kettő együtt tud hangulatba hozni: sétálni, és közben zenét hallgatni. Butaság, de olyan jó lenne tudni, hogy más is ugyanúgy érez-e vajon...

2019. jan. 9. 23:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is hangulatba kerülök ilyenkor, egy teljesen más világba csöppenek, mintha megállt volna az idő.
2019. jan. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, kicsit nekem is ilyen. :)
2019. jan. 10. 00:39
 6/8 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok. Én már évek óta érzem ezt, azért mondom hogy nem teljesen nosztalgia (bár kétségkívül hasonló). Nem tudok olyan emléket felidézni amihez köthető, mégis már kissebb koromban megvolt ez az érzés. Amúgy 16 éves lány vagyok.
2019. jan. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem is, már gyerekkoromban is sokszor volt ilyen érzésem...Én 26 éves lány.:)
2019. jan. 11. 13:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is sokkal hangulatosabbnak érzem a "rossz" időjárást. Hó, eső, köd, csípős reggelek :D De a napsütést is szeretem (télen 😄), viszont a nagy kánikulákat, amikor egy felhő sincs az égen és csak süt a nap... az olyan unalmas. Amikor meg pl. egész nap esik az eső és pont nem kell kimennem, azt imádom. De ha belegondolok, végülis megázni se utálok, mert abban meg az a jó, amikor hazajövök és megmelegedek. Mások meg persze azt hoszik, hülye vagyok :D De azért a nagy hidegekért (x<-5°C) nem vagyok oda, meg a szelet, na azt utálom.

21/L

2019. jan. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!