Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan antidepresszáns...

Van olyan antidepresszáns aminek a szedése alatt nem lassul be az ember, pl autót lehet vezetni, gépet irányítani, normálisan dolgozni?

Figyelt kérdés
Pszichiáterhez szeretnék menni depresszióm miatt, csak tartok attól hogy a felírt antidepresszánsoktól be leszek lassulva. Autóval járok mindennap dolgozni, irodai munkát végzek, és hát nem lenne jó mindennap élő zombiként létezni pár hétig vagy hónapig amíg be nem áll a gyógyszer. Illetve ezeket lehet úgy hogy csak délután vagy este bevenni amikor már nem megyek sehová?

2019. jan. 10. 07:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve még egy kérdés: a pszichiáter ad beutalót pszichológushoz? Aki ugye csak beszélget velem. Szóval ilyen ilyen terápiára is gondoltam, csak annak sokkal később lenne hatása, már ha lenne, és amúgy is TB alapon szeretnék menni. Szóval nem tudom érne e valamit.
2019. jan. 10. 07:22
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Az antidepresszáns nem lassít be, pont inkább felpörget. Ezért is adnak mellé nyugtatót Autót lehet a szedése mellett vezetni, miután elmúltak a mellékhatások. És igen, a pszichiáter adhat beutalót pszichológushoz. Ja a hozzászokáshoz 2 hétig féladagot kell szedni. Meglásd, nem olyan borzasztó, mint amennyire félsz tőle.
2019. jan. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Még annyit: két fő mellékhatása van: a hasmenés ( cca 2 hétig tart, aztán elmúlik) a másik a libidó lecsökkenése, a nulláig. Ez addig tart, ameddig a gyógyszert szeded. Ezért kell rendben szedned, ahogy elő van írva, hogy hamar meggyógyulj. Ezt 3 hónapra teszik általában. Ha meggyógyultál a libidó visszatér, és jobb lesz mint valaha.
2019. jan. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg több gyógyszert is kipróbálnak mert ritka,amikor rögtön az első beválik.Nekem a 3. vált be. Az elején fokozódhatnak a tüneteid a tablettától ez bele is lesz írva a tájékoztatóba,de abba ne hagyd, ez kb 2-3 hét és elmúlik.

Se fel nem pörgetett, se hasmenésem,se libidó csökkenésem nem volt.Ha esetleg szorongás/pánik is társul hozzá akkor adhatnak nyugtatót. Mindenki másképp reagál rá így a mellékhatásokat nem lehet biztosan kijelenteni.Remélem hamar túl leszel rajta és csak átmenetileg kell szedned. Citapramot szedek és autót vezetek,gyereket nevelek,irodai munkát végzek. Jobbulást kívánok.

2019. jan. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Paroxetint szedek (20mg). Engem feltuningol. Kellett az elso ket hetbe nyugtato melle mert ugy ereztem hogy a vilagbol is kitudnek futni pihenes nelkul. A nyugtatot aztan elhagytam es az antidepi maradt. Most minden oke jol vagyok dolgozok tervezgetek szoval megvan a pozitiv hatas.
2019. jan. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az összes. Az antidepresszáns nem nyugtató, nem tompít..

Ja és ha 3 hónap után (vagy, amikor épp úgy érzed, hogy na most már jól vagyok), leteszed, akkor garantált a visszaesés. Az 1 év az a minimum, amíg szedni kell.

2019. jan. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolso valaszolo, teljesen igazad van!
2019. jan. 11. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hat nekem nem egy ismerosom szedett egy adagot es letette, azota sincs semmi baja.(pánikra) En 2honapja szedem es az orvosom nekem is azt akarja h tegyem le, en nem merem. Egyebkent első honapban annyira felporgetett h nyugtato mellett is 1orat tudtam aludni naponta, nagyon kivoltam. Azota reggel szedem es aemmi mellekhatast nem erzek mar.

A libidóm meg 10/10. stertalint szedek 2honapja

2019. jan. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A nyugtató az elnyomm. De az antidepi nem. Nekem az összesfajta beleavatkozik a libidómba. Így jártam. +a mostanitól még székrekedésem is van. Viszont cserébe sokat segít az állapotomon. Végre nem szenvedek a tünetektől.
2019. jan. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

van olyan, de a libidódnak lehet lőttek

- [link]

David Healy MD Professor of Psychiatry

(van magyar felirat is a videóhoz)

- [link]

- [link]

2019. febr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!