Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió leküzdése kinek...

Depresszió leküzdése kinek hogy sikerült? Tud ebben valaki segíteni (részletek lent)

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok már 10 hónapja azaz 2018 04 18-tól kezdődött akkor pánik rohamom volt és utána (szorongás/depresszióm) lett csak 4 hónap után mentem el szakemberhez írt ki gyógyszereket a szorongásom elmúlt, de a depresszióm meg maradt igaz a kezelés csak egy hónapig tartott. A kérdésem pedig az lenne, hogy akinek már volt ehez hosonló története az, hogy küzdötte le?

2019. jan. 10. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Volt ilyen időszakom, de a kiváltó okot kellett megszűntetni, és elmúlt, de addig is az alkoholos ital, és a cigaretta jó segédeszköz volt.
2019. jan. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is a kivalto okot kell megszuntetni.

De a pia cigi stb az mar szovodmeny ha raszoksz, nem fog segiteni.

2019. jan. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Alkoholt nem fogyasztok mert nincs jó hatással rám csak rosszabb lesz.
2019. jan. 10. 13:31
 4/9 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy volt e valami konkrét oka, okai ami kiváltotta a depressziót?
2019. jan. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezen már gondolkodtam és számos ok miat zajlik most ez bennem, egészen 12/14 éves korom hozz vezet vissza most 22 éves vagyok de nemtudok összpontositani egyikre sem mivel a depresszió minden figyelmem leköti csak a jövőben gondolkodom és nem élem meg a jelent nem foglalkosztat semmi az ég világon már arra sem emlékszem mikor volt utoljára egy boldog napom.

Holnap vissza megyek az pszichológus hoz gondolom megint ki ír gyógyszereket :/

2019. jan. 10. 15:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Gyógyszerre ne igyál! Ne vedd be a gyógyszereid, és úgy próbáld meg. Igyál először egy sört, utána meg Unicumot. 2-3 decit. Hallgass jó zenét, nézzél meg egy jó filmet, gyújtsál rá. Jobb lesz, hidd el
2019. jan. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos van amikor nem segit se pia se cigi se mozgas. En is depresszioba szenvedtem es panikbetegsegbe. Ahol lakok falun vannak allataim es imadom oket boldogga tesznek szeretgetem simogatom etetem nagyon felszabadito erzes kozottuk lenni, de sajnos ez sem segitett a gyogyulasba. Akkor dontottem ugy hogy pszichiaterhez fordulok, aki felirt antidepresszanst amit egy evet szedtem. Szedest kovetoen kb 5 het utan ujra a regi letten. Ujra atelem boldogsagot az oromot, tele vagyok onbizalommal szoval teljes eletet elek, pedig azt gondoltam hogy soha nem gyogyulok meg. Nagyon rossz erzesek es rossz gondolatok gyotortek. Nem vagyok gyogyszerparti de engem az antidepresszans gyogyitott meg. A dolog lenyege hogy legalabb 1 evig kell szedni pontosan ahogy az orvos eloirja. Nem szabad tul sokaig szedni mert nehezebb lejonni rola. Nekem sikerult mert minden porcikammal a gyogyulasra oszpontositottam. Remelem tudtam segiteni. Gyogyulast kivanok!
2019. jan. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő nagyon szépen köszönöm a segítséget!!! Ugy látom te vagy itt az egyetlen aki normális választ adott! Most már meg jött újra a kedvem mert reményt adtál. Azt hittem már soha nem gyógyulok meg:))))

Alkoholt egyáltalán nem fogyasztom mert az csak nőveli a szorongás meg a depresszió súlyosságát! Aki e véget gyógyult meg ,hogy ivot meg cigizett az akkor nem is volt beteg mert ha valaki igazán depressziós annak öngyilkos gondolatai vannak és mint tudni való az alkohol fogyasztása után képesek is vagyunk megtenni mert befolyásolja a gondolatainkat!

2019. jan. 10. 21:08
 9/9 A kérdező kommentje:
Mellesleg az antidepresszáns-ra nem lehet rá szokni a szorongás oldó nyugtatók arra lehet könnyen rászokni.
2019. jan. 10. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!