Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek nem felháborító,...

Szerintetek nem felháborító, hogy ilyen drágán dolgoznak a pszichológusok?

Figyelt kérdés

Szorongással küzdöm évek óta, ami szerintem rosszabbodott. Van rá gyógyszerem, de abban egyeztünk meg az orvossal hogy ha szorongok, csak akkor veszem be (Frontin), egyébként azt akarta hogy már reggel bevegyem. Mindegy.


Egyre feszültebb vagyok emiatt, és már 3 pszichológusnál is jártam. Jó, tudom hogy a pszichológus "nem halat ad, hanem megtanít halászni" oké. Az első pszichológus TB-alapú volt, semmit nem értem el vele.

A második már fizetős volt, vele rengeteget beszélgettünk, családról, gyerekkor stb. Nagyjából feltártuk az okokat és azokkal nagyon jól tisztában vagyok, de miután nem értem el nála javulást finoman utalt rá, hogy szerinte nem szükséges tovább járnom.

A második tanítgatott relaxációs gyakorlatokat, meg elmagyarázta hogy fogadjam el ezeket a gondolatokat, stb, de nem megy.


Tudjátok mit? A családom is ludas. Egészségszorongásom van főleg (amúgy folyton szorongok valami miatt, mióta a szociális szorongás abbamaradt, azóta van ez.) Először hipochondriám volt, aztán szépen kivizsgáltattam magam és nagyjából elmúlt. De a családom... állandóan szorongok miattuk, és pl. édesanyám annyit nem tud megtenni hogy ne szorongjak, hogy pl. elmegy a nőgyógyászhoz rákszűrésre? Apukám étvágytalan, fogyott és nem tud elmenni orvoshoz?

Ők azt hiszik, ha nem figyelünk a problémára, akkor az nincs is ott? Én meg az ellenkezőjét gondolom, ha van valami probléma akkor fel kellene fedni és MEGOLDANI.


Rosszabbodott az állapotom, látom a hangulatomon és az elfogyasztott Frontin mennyiségén is... de adjak ki 10 ezer Forintot hetente egy fölösleges sz*r beszélgetésre, amit direkt mindig úgyis elhúznak? Hát emlékszem a legutóbbival olyan is előfordult, hogy érdemben nem haladtunk semerre. Öngyilkossági gondolataim is vannak már, ami aggasztó. Elsején kimentem az erkélyre, be kellett jönnöm mert azt hittem kiugrok.


Tudom, hogy a társadalom legalja vagyok amiért gyenge vagyok és szorongok, de egyszerűen már egy évtizede ez van és nem bírom tovább. Gondoltam, hogy akkor kérek időpontot. Na de ennyit elkérni???????


2019. jan. 10. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Ha hordod neki a pénzt akkor az az érdeke hogy beteg maradj hogy minél többször visszamenj hozzá.

Menj ki minél többet az érintetlen természetbe. Az gyógyír a léleknek. Vagy ismerős vagy rokon tanyájára, mert az a légkör és életmód, meg a sok háziállat is gyógyítja a lelket. De bőven elég az érintetlen természet.

A Tüskevár Matula bácsija sem pszichológushoz járt, mert a természet jobb és ingyen van.

Persze a szüleidnek meg ki kéne nőniük a gyerekkorból és elmenniük orvoshoz illetve apukádnak enni kéne rendesen.

2019. jan. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha öngyilkossági gondolataid vannak, akkor gyógyszert kell szedned. Menj vissza az orvoshoz és ezt mondd el. Szerintem antidepresszánst. A te esetedben nem elég a pszichológus. És ugyebár a pszichológus halászni se tud megtanítani, ha te nem dobod be a hálót a vízbe. Ő ott van melletted, kísér. De a lelki munkát neked kell elvégezned, ő nem tud helyetted másképp gondolkodni. A mások hibáztatásával hagyj fel, azzal te nem leszel jobban. A szüleid nem mennek orvoshoz, kész. Az ő életük, ő gondjuk. Ne vedd magadra, magaddal törődj. Nem vagy felelős értük. Amint ezt megteszed, ez a gond kilőve. Csak az a baj, hogy ha ez nincs, akkor találsz helyette másikat, mert valami az a tudattalan vágyad, hogy beteg legyél. Talán akkor sajnálnak, nem tudom. Gondolom, gyerekkorodban nem sokat törődtek veled, és így szeretnél törődést. Megkapod a törődést a pszichológustól, de cserébe vállald az általa javasolt változást.
2019. jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
JA, az is az önsajnáltatásod része, hogy "a társadalom legalja vagyok". Ezzel azt akarod kiprovokálni, hogy azt mondják neked, hogy 'nem is vaaagy!' Tényleg nem vagy, a tömeggyilkosok a társadalom legalja, te meg egy sima átlagember vagy. Nem merül fel ilyen lehetőség, tehát beszélni se kell róla. Önsajnáltatás helyett akarj gondtalanul élni. Mert most nem akarsz. Pedig sokkal jobb!
2019. jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem önsajnálatból írtam, egyszerűen szégyellem ezt az egészet és a hozzám közelállók is folyton csak lecsesznek emiatt
2019. jan. 10. 19:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit szégyellsz? Azt, hogy szorongsz? Kábé minden 2. ember szorong. Ha nem keresnél a megoldáshoz segítséget, azt kéne szégyellni.

Akik ellendrukkerek, azok felett el kell nézni. Nem a jóakaróid, ne tedd meg nekik azt a szívességet, hogy rosszul érzed magad, amikor ők azt akarják, hogy rosszul érezd. Csak a saját bajukat tolják rád: amíg téged szapulnak, addig se kell a saját hibáikkal szembenézniük. Ezeket az embereket el kell kerülni. Külön kell költözni. Ha külön vagy, nem kell szóbaállni velük.

2019. jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Két alkalom után hagytam ott a pszichológust pontosan azért amit leírtál. Amit megtanultam az egészből sosem leszek tünetmentes és ez az, amit kezdek elfogadni, mert rájöttem arra nem 'tünetmentesnek' kell lennem, hanem a helyzetet kell elfogadnom. Nem tudok változtatni a szoc.fobián, levertségen, kimerültségen, nem kezelem jól a szociális helyzeteket sem, ez van. Viszont megtanultam mi az, ami lenyugtat, hogyan ne rágódjak a dolgokon feleslegesen. Elkezdtem keresni azokat a dolgokat amik adnak, és nem elvesz, egy hobbi, amit magamért csinálok. Nem a családomat okolom ezért már, mert beláttam ők se tehetnek róla, nekik is van elég bajuk, mindenki magáért felel, és mindenkinek saját magának kell tennie a változásokért. Amíg a pszichológusokat és másokat okolsz emiatt, akkor csak annyit tudok írni hogy a saját házad táján kéne rendet tenni.
2019. jan. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne szedj ilyen szarokat mint a Frontin, mert pont hogy az ilyen gyógyszerek mellékhatása az öngyilkos gondolatok. Helyette sportolj inkább. Vegyél erőt magadon és menj ki a természetbe futni.
2019. febr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!