Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merem elkezdeni szedni az...

Nem merem elkezdeni szedni az antidepresszáns. Escitil 10mg. Úgy kellene szednem higy 4 napig fel. Najd egész reggel. Aki szedte ezt a gyógyszert mennyire kell tartani a mellékhatásoktól? És ázok nagyon durvák? Muszáj mellé szedni a frontin?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok 2pici gyerekkel és semmi segítségem nincs,tehát nem kelleme meg rontani a helyzetemen. Nem panikrohamok vannak hanem hirtelen fejben rossz érzés ajulas érzés erős szívdobogás remeges álmatlanság idegesség. Fulzugas. Ha erot veszek magamon es beveszem akkor ha nem egesszel hanem mondjuk 1 hétig negyedet majd a másik héten a felet?.
2019. jan. 11. 15:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az Escitil jó gyógyszer, nyugodtan szedjed, ha úgy érzed, kell.
2019. jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Úgy érzem kell. Köszönöm.
2019. jan. 11. 16:28
 3/17 anonim ***** válasza:

Azok a tünetek amiket leírtál a pánikbetegségre jellemzők, de pánikroham az más. Tudtad fejben kontrollálni, hogy ne teljesedjen ki a roham? Ha igen, akkor egy kis rásegítés kellene pszichoterápiával, és lehet nem kellene gyógyszer.

Én is escitilt szedek medazepammal, de elég sok kellemetlen mellékhatása van, legalábbis nálam, leszokni se sikerül róla, pedig többször megpróbáltam. Szédülés, enyhe szorongás, libidó csökkenés, ejakulációs zavarok voltak a legzavaróbb mellékhatások nálam. De hát mindenki más, lehet hogy valaki semmilyen mellékhatást nem tapasztal.

2019. jan. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Van hogy nem telkesedik ki,legtöbbször csupán csak nagyon rosszul vagyok a tünetektől. de ez ami van talán rosszabb. A szívemet és a fejemet üti nagyon és elég bizonytalan ez az egész. Ha elkezdem a gyógyszert, féllel kezdve akkor ha nem jó nekem az mikor derül ki?
2019. jan. 11. 18:30
 5/17 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam. Ha nem jó nekem akkor az hány szem után derül ki?
2019. jan. 11. 18:32
 6/17 A kérdező kommentje:
A fulzúgásom is elmúlhat a gyógyszertől?
2019. jan. 11. 20:19
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem, az nem.
2019. jan. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia eloszor is szedd ugy, ahogy a dokid mondta. En is egy eve szedem nagyjabol ugyanezekkel a tunetekkel mint te es teljesen tunetmentes vagyok mondhatni jol erzem magam. Amit tanacsolnek tapasztalatbol az az lenne hogy a szorongasoldot mindenkepp szedd az elso harom vagy negy hetbe mikor mar erzed hogy kezd hatni az antidepresszans, aztan mikor mar jobb lesz (mert biztos jobb lesz) akkor csokkentsd a szorongasoldo adagjat es teljesen hagyd el lenyegtelen ki mit mond a sajat erdekedbe tedd. Kemeny fuggoseget okoz es a kesobbiekben majd megkemenyebb onuralom kell hogy eltudd hagyni mar ha sikerul. Az antidepresszans viszont nem okoz fuggoseget de szedni kell minimum egy evig. Meglatod sokkal jobban leszel ket harom het utan. Arra mindig vigyazz hogy mindig pontos idobe vedd be a gyogyszert. Megfogsz gyogyulni mint sokmillio mas ember. Remelem tudtam segiteni.
2019. jan. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szerotonin visszavétel gátló amit kaptál. Szerintem is kell a nyugtató mellé, mert ez inkább pörget. Főleg az elején.
2019. jan. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%

Teák!?!?! Ami ugyan nem gyógyszer szóval nem olyan erős a hatása, ellenben mellékhatása sem nagyon van az az alábbiak,


én első körben ezeket próbálnám ki a helyedben, ha nem válik be akkor marad az SSRI :( amit viszont csak a PSSD ( [link] tudatában kezdj el szedni!


- orbáncfű (ez a leginkább hatékony, klinikai vizsgálatokkal igazoltan)


- macskagyökér

- citromfű

- kamilla


- tejoltó galaj

- fehér akác

- borsmenta

- máriatövis

- galagonya termés

2019. jan. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!