Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? (kicsit hosszú lesz)

Mit tegyek? (kicsit hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Már hetek óta levert, kedvtelen vagyok. Nincs sem kedvem, sem erőm emberek közé menni, vagy ha meg is teszem, akkor sem érzem jól magam. Nem tudok rendesen aludni, egész éjjel csak forgolodok, aminek eredménye, hogy nappal csak zombikent létezem.

Pár hete még teljesen jól voltam, jót tett egy kis haza utazás ( 500 km-re lakom az egyetemtől, így ritkán járok haza). Leginkább csak a barátommal szeretném tölteni az időt, de nem akarom elszakitani a barataitol és, hogy neki is rossz kedve legyen ( előző barátnői miatt már szenvederr eleget, és nem szeretnék beallni a sorba).

Különösebb oka nincs a kedvtelen segíteniemnek... De mikor ilyen negatív a gondolkozásom mindent apró kis problémából elefántot csinálok. Ha egyedül vagyok csak sírok, és az öngyilkos gondolatok sem hagynak nyugodni...

Nem értem miért/ mitől jött ez elő, de már sem az egyetemen, sem más nem érdekel ( pedig nem egy hétköznapi szakmát tanulok...) régebben voltak céljaim, de mára már nem látom elég tehetségesnek magam hozzá...

Ha tudna valaki valami hasznos tanácsot adni, azt szívesen fogadnám.(pszichológus, és gyógyszerek nélkül tanácsok érdekelnének leginkább)

21/ lány



2019. jan. 12. 01:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez valami depresszió-félének tűnik. Lehet, te szakember nélkül szeretnéd megoldani, de attól tartok, egyedül nemfog menni. Nem véletlenül alakulnak ki ezek a tünetek, mindennek megvan a maga oka. Szerintem jópár éve hordozhatsz magadban elfojtva szorongásokat, és ezek összeadódva löktek ebbe az állapotba. Attól tartok, hogy ha nem változtatsz a felfogásodon, a stresszkezeléseden, nem is fog változni.

Félő az is, hogy ha ilyen gyakran depis a kedved, előbb-utóbb a kapcsolataid rovására fog menni. Romlik az életminőséged, eltávolodnak azok, akik közel állnak hozzád.

Véleményem szerint mielőbb valakit meg kellene kérned, hogy hallgasson meg, adjon tanácsokat, segítsen. Mi korábban, annál jobb.

2019. jan. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Te valamit keversz kislány. A pszichiáter ír fel bogyókat. A pszichológussal pedig csak beszélgetsz.

Hasonló korúak vagyunk. Nekem is voltak problémáim. Dokihoz fordultam, és segített. Adj neki egy esélyt. :)

2019. febr. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!