Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki kigyógyult...

Van itt olyan, aki kigyógyult a szociális fóbiából?

Figyelt kérdés
Hogyan?

2019. jan. 12. 20:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszerrel és terápiával, lassan egy év alatt. Féltem, hogy hozzámszólnak, hülyén viselkedek, beégek, elbőgöm magam.. sokszor el is sírtam magam félelmemben, mikor bekövetkezni látszott az, amitől féltem és tádámm, tényleg így lett. Aztán heteket, hónapokat rágódtam rajta. A gyógyszer volt az első lépés, hogy tompítson, majd elkezdtem magamat többre tartani és már nem gondolom úgy, hogy számítana más mit gondol, sőtt a legtöbb embernél többnek érzem magam. Néha még leblokkolok, de csak akkor, ha kifejezetten suttyó velem a másik. Érdekes, mert előtte is tudtam ezeket, csak a kivitelezés nem ment sehogy. Nem tudom, hogy csinálta a dokinő, de le a kalappal.


Néha még beugrik egy egy leégés, ilyenkor leblokkol a korábbi szégyenérzetem, de rendesen kimozdulok, új helyekre is, könnyen megszólítok másokat, keveset agyalok a bénázásaimon, és kevesebb is van belőle.


Ami nagyon vicces, hogy korábban smink meg tökéletes megjelenés nélkül meg sem mertem szólalni, most meg úgy is magabiztosnak érzem magam, ha smink nélkül vagyok kócosan.

2019. jan. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!