Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nincs önálló akaratom. ,...

Ha nincs önálló akaratom. , és célom ~ akkor elvárható-e hogy egy számomra fontos ember iránymutatását várjam?

Figyelt kérdés

Tehát konkrétan olyan a személyiségem hogy párkapcsolatban nem csak teljes szabadságot adok a páromnak, hanem még azt is elvárom hogy ő mondja meg milyennek kell lennem. Jelenleg viszont lehet hogy ezért nincs is párkapcsolatom. Most azt érzem lenne lehetőségem hogy változtassak az életemen, de önmagamért úgy érzem nem megy! Mert végül is nem hiszek benne hogy ha átmennék az életemnek ezen az elég nehéz szakaszán - utána újra ki tudnék alakítani egy párkapcsolatot. Vagyis azt érzem így nincs miért, mert nem biztos hogy utána úgy alakulnának a dolgok ahogy szeretném. Sőt azt sem tudom elképzelni milyen lenne ha megváltoznék ezen az úton...

Az hogy várom a volt párom megerősítését abban hogy nekem változtatnom kell magamon egy bizonyos módon - az önzőség lenne.., vagy esetleg ez is a társfüggőség egy változata?



2019. jan. 13. 16:23
 1/5 A kérdező kommentje:

Igazából csak annyit várnék tőle hogy mondjuk egyszer találkozzunk még, és sétáljunk egy órát. Ezért én úgy érzem képes lennék kimozdulni a komfortzónámból, és akár egy évig is dolgoznék magamon.

Miért nem helyes, ha úgy érzem hogy nekem kell ez a kis biztos pont ahhoz hogy elég belső erőm legyen hogy haladni tudjak?

2019. jan. 13. 17:27
 2/5 A kérdező kommentje:
Végülis a kérdésnek nincs jelentősége, mert már senki nem fog sem megerősíteni, sem pedig megmenteni. Amúgy sem létezem - nincs is mit megmenteni :(
2019. jan. 13. 21:18
 3/5 anonim válasza:
1. Előbb adj valamit, amire a számodra fontos embereknek valóban szüksége van. 2. Aztán mondd el, neked mire van szükséged. Ne maradjon néma, megismerhetetlen elvárás. 3. Találd meg azt, aki szívesen adja neked, amire szükséged van. Ne várd attól, aki nem adhatja meg amit kérsz.
2019. jan. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.

Nem várok már semmit. Rájöttem a valódi problémára!

2019. jan. 14. 06:51
 5/5 anonim ***** válasza:
És megoldani is sikerul(t)?
2021. jan. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!