Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet kényszerbetegség? (OCD)

Ez lehet kényszerbetegség? (OCD)

Figyelt kérdés

Tünetek:

- kiskamasz korom óta agresszív gondolatok (más felé, magam felé is)

- megvan az is, hogy indokolatlanul azt hiszem, hogy bántanám a körülöttem élőket (pl attól félek, hogy alva járok és megölöm őket vagy kiugrom az ablakon, erkélyről)

- "Szexuális kényszergondolatok: a személy valódi vágyaitól idegen, számára is taszító szexuális tartalmú gondolatok" Ez is megvan egyébként, a valóságban nem élek ki olyanokat.

- szokásos "vajon bezártam e az ablakot?" Képes vagyok percekig ott állni és rángatni az ablakkilincset, hogy tényleg bezártam...? :D Nevetséges, és TUDOM, HOGY AZ. Néha még le is fényképezem, hogy a nap folyamán visszanézhessem, ha elbizonytalanodok.

- Sokat mosok kezet, folyamatosan piszkosnak érzem, de azért ez nem éri el annyira a sokat.

- Ha utcakövezés van, akkor nem lépek rá a hézagokra, de ez szerintem nem egyedi



Egyelőre ennyi. Amúgy normálisnak tartom magam, sose bántottam senkit, nem érzem magam depressziósnak, egész vidám vagyok, kirándulok, imádok filmezni, olvasni, közösségbe járni, állatmenhelyen önkénteskedtem (imádom az állatokat:)), dolgozok, tanulok egyetemen, van baráti köröm, akikkel eljárok. Tehát... nem tudom. Vannak jelek, de ez az lenne? Nyilván nem itt kell diagnózist felállítani, csak kíváncsi vagyok véleményekre, esetleg tapasztalatokra, ha másnál is volt/van ilyen.


2019. jan. 14. 12:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Szintén. Egyetemista vagyok. Sosem volt velem semmi olyan probléma ezen kívül , de ezt is csak én tudom mert elég furán neznenek rám ha megtudnák higgy kenyszerbeteg vagyok. Nos en 20 éves vagyok.


-nekem rossz, kenyszergondolataim vannak ..ez szerintem a félelemből fakad mert én pl. Olyanokat szoktam csinálni hogy ha nem kapcsolom le ötször a villanyt akkor valakimmel valami rossz fog történni.


- állandóan ellenőrzom a sütőt, a hajvasalómat, lekapcsoltam e a tv-t és a villanyokat. Sajnos sokszor ezek miatt el is kések sokhelyről. Bár ez fakadhat abból is hogy gyermekkoromban nagyon féltem a tuztol.


- ellenorozom hogy bezartam e az ajtot..


- régebben állandóan kezet mostam minden után mert azt hittem mindentől beteg lehetek.


Ezek nálam nem folyamatosan jelentkeznek. Egyszer teljesen elmúlnak aztán később újra előjönnek...

2019. jan. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!