Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Terhesség alatti bántalmazás...

Terhesség alatti bántalmazás miatt vagyok szorongó?

Figyelt kérdés

Anyámat terhessége előtt alatt és után is évekig bántalmazta fizikailag lelkileg az alkoholista férje. Ezek után egy aránylag normális gyerekkorom volt nevelőapa által. Én most 22 vagyok és úgy gondolom, hogy elsősorban a terhesség alatti "élmények" voltak rám ilyen nagatív hatással. Szorongó elszigetelt személyiségű rendkívül érzékeny vagyok

Szó szerint félek az emberektől, úgy érzem, hogy folyamatosan meg akarnak alázni, nem tudok tartós barátságokat kialakítani, ismerkedni lányokkal. Olyan a hangom sokszor, minha sírnék, ilyedt elcsukló hangom van gyakran, amit valószínűleg nem értenek az emberek, hogy miért van, ezért azt gondolhatják, hogy valami mentális problémám van.

Alapvetően vidám viccelődő barátságos közvetlen ember vagyok.


2019. jan. 15. 01:31
 1/4 A kérdező kommentje:
Ellentmondásosnak tűnhet, hogy egyszerre vagyok elszigetelt és barátságos, inkább úgy mondanám, hogy felületesek és rövid távúak az ismeretségeim.
2019. jan. 15. 01:38
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés. Valamennyire érezheti a magzat az anyja hasában a külvilág ingereit, de a személyiséget, általános idegállapotot sok más tényező is befolyásolja. A szorongásra való hajlamot örökölhetted genetikailag is, vagy tanult viselkedési minta, amit pl anyukádtól vettél át.
2019. jan. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az anya terhesség alatti érzelmei is igencsak befolyásolják a magzatot, hiszen a termelődő stresszhormonok bejutnak a szervezetébe. Plusz utána még évekig bántalmazó környezetben éltél, ami miatt egyrészt lelki sérüléseket szenvedtél (félelem, szorongás stb. átélése folyamatosan), másrészt ilyen körülmények között nem úgy alakul a kapcsolat, a kötődés az anya és a baba között, ahogy kellene.

Szóval sajnos ezt a problémát kezelni kell - próbálhatod egyedül is, rengeteg anyag van a neten, ill. fordulhatsz pszichológushoz is, ha gondolod. Sok sikert. :)

2019. jan. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:
100%

Sok minden lehet, de itt nem a születés előtti, hanem a születés utáni korszak lesz a gyenge láncszem. Az újszülött nem valami krumpli, aminek mindegy, hogy mi történik körülötte, hanem az első évben alakulnak ki a személyisége alapjai, az anyján keresztül; ekkor gyakorlatilag folyamatosan azokat az érzelmeket éli át, amiket az anyja. Ha az embernek születésétől kezdve verik és alázzák az anyját, az röviden fogalmazva nem használ az egészséges fejlődésnek.

Ennyiből persze nem tudjuk, hogy mi bajod van, de ha életed első pár évében ilyen családban éltél, akkor az pont elég lehetett ehhez akkor is, ha téged közvetlenül nem bántottak.

2019. jan. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!