Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohamaim vannak, vagy...

Pánikrohamaim vannak, vagy csak hisztis vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy kamasz lány vagyok. Az elmúlt években nem voltam mentálisan egészséges, három éve van szorongásos depresszióm, viszont a legutóbbi egy évben elkezdtem azt is sejteni, hogy pánikbeteg is vagyok.

Az új, vagy stresszes helyzetekben, emberek előtt szereplés közben, tájékozódás esetén jön elő. Ekkor nehezen veszem a levegőt, picikét remegek és izzadok, a szívem is hevesebben ver, gyakran elsírom magam és alig tudok megszólalni. Ez pár percig, de akár egy óráig is kitarthat, utána pedig huzamosabb ideig csak arra gondolok.


Ezek lehetnek esetleg pánikrohamok, vagy csak nem bírom a változást és a szereplést, hisztizem? Fogalmam sincs, nem tudom eldönteni.



2019. jan. 15. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet bármelyik, de jó lenne a pszichiátereddel vagy pszichológusoddal megbeszélned.
2019. jan. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos másfél éve nem látogattam meg a pszichiáterem, pedig már valóban rámférne.
2019. jan. 15. 16:19
 3/7 Moncsicsi9876 ***** válasza:
Ahogy leírtad,panikrohamod volt.Kerj orvosi segítséget,mihamarabb.Jobbulast és kitartást.
2019. jan. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Ez még nem az. A pánikrohamot azt fel fogod ismerni. Az egyik legidegesítőbb tulajdonsága, hogy teljesen normál, nyugodt körülmények között is előjöhet.
2019. jan. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A buszon is gyakran produkálok ilyen tüneteket, pedig ott valóban semmi okom nem lenne rá
2019. jan. 15. 22:31
 6/7 anonim válasza:
Ebben az esetben keress fel minél hamarabb egy szakembert, illetve próbáld megoldani, hogy ne utazz feltétlenül egyedül, mert van fuldoklásos, ájulásos stb. pánikroham is, és nem előnyös, ha egyedül vagy, amikor elkap.
2019. jan. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Teák! Ami ugyan nem gyógyszer szóval nem olyan erős a hatása, ellenben mellékhatása sem nagyon van az az alábbiak,


én első körben ezeket próbálnám ki a helyedben, ha nem válik be akkor marad az SSRI :( amit viszont csak a PSSD ( [link] tudatában kezdj el szedni!


- orbáncfű (ez a leginkább hatékony, klinikai vizsgálatokkal igazoltan)


- macskagyökér

- citromfű

- kamilla


- tejoltó galaj

- fehér akác

- borsmenta

- máriatövis

- galagonya termés

2019. jan. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!