Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok rólam? Hajlok a...

Mit gondoltok rólam? Hajlok a mutizmus felé?

Figyelt kérdés

2 éve a középiskolába kerültem, akkor kezdett el bennem felerősödni a félénkségem, ami szinte mindig jelen volt valamilyen szinten az életemben.


Senki nem beszél hozzám, de ha ez mégis megtörténik, akkor sem kezdeményezek további beszélgetést. Pár szóval lezárom a mondandómat, de általában csak segítséget kérnek tőlem. Olyankor a hangom is elszűkűl, nem tudok nemet mondani, tehát szerintem nagyon jól ki tudnak használni egyes emberek.


Vannak pillanatok, amikor azt gondolom, hogy: na, most megtudnék szólalni, mert épp olyan a téma, de nem tudok megmukkanni.

A családommal normálisan kommunikálok. Pontosabban csak a mamámmal.

Interneten van egy bizalmas barátságom valakivel, de amikor Skypolunk nem tudok neki megnyílni teljesen, ami zavar. Írásban is ritkán keresem, mert félek, hogy megun, unalmas leszek neki.


Nem szoktam kimozdulni. Interneten szeretek kommunikálni bár szinte csak egy emberrel teszem ezt, mert valamilyen szinten önmagam tudok lenni ott.

Valójában szeretnék beszélni, de bővebben csak a tanároknak válaszolok, ha felelés van.


A nagyim azt hitte, hogy valami szektának a része vagyok, hogy ilyen lettem a közösségben. :/ Minden nap megkérdezi, hogy beszéltem e valakivel.


Szóval, a fő kérdésem, hogy mi vagyok ilyen tünetekkel? Tudom, hogy nincs sok szakértő itt, de nem bánom.



2019. jan. 16. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják szorongásnak. Amikor azért nem tudsz beszélgetést kezdeményezni mert kisebbrendűnek érzed magad és alkalmatlanná tesz a beszélgetéshez. Sokáig küzdöttem ezzel én is. Sokáig csak akkor beszéltem, ha csak egy emberrel kellett egyszerre. Ha már 2 ember volt akkor csak hallgattam. Valamennyire lehet ebben fejlődni.
2019. jan. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez így leírva inkább enyhe autizmusnak tűnik, erős szociális szorongással. Fiú vagy lány vagy? Valami gyógyszert szedsz a szorongásra, mert kellene szerintem.
2019. jan. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lány. Nincsenek orvosságaim.
2019. jan. 17. 06:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Jaj, milyen autizmus? Ez szorongás. Ha idővel nem javul / szűnik meg a dolog, érdemes dokihoz menni vele.
2019. jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy szelektív mutizmus. Van vágy benned arra, hogy beszélj, akarsz beszélni, csak nem tudsz?
2022. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!