Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jártál már pszichológusnál?...

Jártál már pszichológusnál? Segített?

Figyelt kérdés
Az életem látszólag rendben van, valamiért mégis folyamatosan van bennem egy belső feszültség, letargia. Nem tudom megfogalmazni miez és miért van, de azt érzem, hogy ez tönkretesz belülről. Tud ezzel bármit is kezdeni egy pszichológus? Lenne értelme elmennem?

2019. jan. 17. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, nem.
2019. jan. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen jártam, nekem nem segített sem ő sem pedig a gyógyszerek, de nem hibáztatom öt hisz elmondta az elején már hogy a gyógyszer sem old meg semmit ,az nem varázsszer, ha az életemen nem változtatok akkor sajnos a gyógyszer is csak arra lesz jó hogy lenyugodok tőle...de mindenkinek más...
2019. jan. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy rengeteg önismerettel kapcsolatos könyvet olvastam már, mert régóta megvan ez bennem. Szorongás talán!? De nem találok megoldást, nem látom min tudnék változtatni, hogy jobb legyen. Gyógyszerhez nem nyúlnék. Ha rosszabb időszakom van, vannak erre már kitapasztalt teáim, gyógynövényes piruláim, amik nekem segítenek. Viszont jobban szeretném inkább rendbe szedni az életem.

Nehezen hiszem el, hogy egy pszichológus tudhat segíteni, de már nincs jobb ötletem.

2019. jan. 17. 10:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Én jártam és nekem segített. Egyet beszéltünk és jót tett, hogy kibeszélhettem magamból a problémáim és elmertem mondani mi bánt és min szeretnék változtatni. Ő biztatott. És most éppen robogok végre a célom felé,még ha most sem felhőtlen minden sokszor.:D:)

Ha egyébként nem mersz elmenni, viszont szívesen beszélnél valakivel, akit nem ismersz, akkor én is szívesen meghallgatlak. ^^


21L

2019. jan. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jártam, segített.

Pszichoterápia segít a legtöbbet, szerintem, hosszabbtávú elköteleződést jelent, tehát pár alkalomtól nem kell csodát várni, problémától- és egyéntől függő, hogy ki mennyire halad, meg persze szakembertől is. Fél évtől se kell csodát várni.

Fontos tisztázni, hogy pszichológus nem ír fel gyógyszert, nem is írhat fel, mert nincs orvosi képesítése, pszichiáter írhat gyógyszert.

Pszichológus akkor írhat fel gyógyszert, ha egyben pszichiáter is.

Sokan rendszeresen összekeverik e két szakmát.

2019. jan. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kreténpali ***** válasza:

"rengeteg önismerettel kapcsolatos könyvet olvastam már"


Szűröd közben mik a jó könyvek, kik a jó írók, előadók?

Gyakorlod is az önismeretet?

Minél jobban megismerjük magunk, annál több dolog kerül a felszínre, amivel nehéz mit kezdeni. Egy idő után ez túlterhel és jelzi, hogy gyakorolni is kell az önismeretet. Ehhez nem árt egy mester és egy védett közeg. Ez lehet sport, főzés, vallás stb. Ha mellé nyúlsz, majd váltasz. Ha folytatod amit most, azzal mélyíted a problémád.

2019. jan. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!