Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, szuicid gondolatok...

Szorongás, szuicid gondolatok esetén hová érdemes fordulni, hogy gyógyszert is felírjanak? 21N

Figyelt kérdés

Sok éve kísért már, de eddig úgy voltam vele, megbirkózom vele. Utoljára 17 évesen jártam gyermekpszichiáternél, mert elvállalt engem, tekintve,hogy még nem voltam felnőtt. Akkor visszautasítottam a gyógyszereket.

Felnőttem mi ennek a menete? Rendkívül szomorú vagyok, magamra hagyott és elárult, mindenki,aki fontos volt nekem,sorban, egymás után.

Szeretnék túllépni ezen, a feladataimra koncentrálni, előre nézni,de úgy érzem ehhez segítségre van szükségem. Pszichiáterhez kellene fordulni? Mennyi idő után ad erre valamit?



2019. jan. 17. 23:29
 1/5 A kérdező kommentje:
*felnőttként
2019. jan. 17. 23:31
 2/5 anonim válasza:

Pszichiáter írhat gyógyszert.


Semmi nem kell, személyi és TB kártya és bemész az SZTK-ba, vagy a kórházba.

Vagy ha van lóvéd, akkor maszekhoz.

2019. jan. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Inkább pszichológushoz menj első körben. Azért, mert mindenki elárult, még nem kell gyógyszer, inkább át kell beszélni. Akkor használj gyógyszert, ha ezt a pszichológus is szükségesnek tartja.
2019. jan. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, segítene egy pszihiáter és néhány gyógyszer, tedd azt, de ez nem fogja megoldani az alapvető problémát, mert azt csak te magad teheted meg.

Nem tudom, min mész keresztül, de tudom, mit jelent minden nap minden percében arra gondolni, bár lenne bátorságod megtenni, folyamatosan azt tervezni, mit kell eltüntetned magad után hogy ne találjanak meg, mi az, amiről nem akarod a halálod után, hogy más kezébe kerüljön, tudom, milyen folyamatosan azt érezni, hogy akik neked fontosak, azokat az se érdekelnél, ha eltűnnél a világ elől... Szerencsés voltam, mert voltak körülöttem emberek (nem azok, akikre számítottam volna, közel sem, sőt volt köztük aki szinte teljesen idegen volt!), akik emlékeztettek rá, hogy többet érek annál, mint aminek tartom magamat, és valahányszor eszembe jutnak ezek a gondolatok, eszembe jutnak ők is, amint azt mondják: ez csak egy rossz nap, de ma még tehetek azért, hogy a holnap jobb legyen.

Egy dolgot mondok csak neked, ami a hasznodra lehet: ne másokért akard az életet, hanem magadért, ne másoktó várd a jót, teremtsd meg magadnak, és soha ne hagyd meg az elégtételt a másiknak, hogy szenvedést okozzon neked.

2019. jan. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hóvirágszál ***** válasza:

az előttem szólóval értek egyet


és szeretnék javasolni egy nagyszerű gyakorlatot, ami segít ezeket leküzdeni:


[link]


pár nap gyakorlás után már tutira sokkal jobban érzed magad és elkezdesz pozitívan nézni a világra :)

2019. jan. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!