Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosság bátor cselekedet?

Az öngyilkosság bátor cselekedet?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy az öngyilkosság gyávaság. Ez egyrészről így van, mert menekülés a problémák elől, másrészről szerintem hatalmas bátorság kell hozzá, hogy valaki ilyen szinten ártson a testének, és elpusztítsa azt.

#öngyilkosság #gyávaság bátorság
2019. jan. 18. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Valószínűleg is-is
2019. jan. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem gyávaság. Aki tényleg öngyilkos lesz, az inkább önzően gyáva, és addigra már rég eljut arra a pontra, hogy ott már nem számít, hogy bátor vagy sem.
2019. jan. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem bátorság kell hozzá, hanem hatalmas elkeseredettség és kilátástalanság.
2019. jan. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
Mi a bátorság abban hogy elmenekül, és tönkreteszi azokat akik itt maradnak? Nincs ebben bátorság, csak kétségbeesés. Gyáva, értelmetlen cselekedet.
2019. jan. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A gyenge, tehetetlen emberek menekülőútja.
2019. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Akkor bátor, ha önfeláldozásból történik, mások megmentése érdekében.


Minden más esetben nem bátorság, hanem hülyeség.


Egyszer olvastam egy interjút, ahol olyan öngyilkossággal próbálkozókat kérdezgettek, akik nagyon komolyan gondolták, de valamiért nem jött össze. (pedig igyekeztek biztosra menni)


Azt mondták, hogy az utolsónak vélt perceikben rájöttek, hogy minden problémára van megoldás.


Aki öngyilkos akar lenni, az S.O.S. keressen fel szakembert. Nem azért, mert "gyogyós", hanem mert nyilván egyedül csücsül a sötétségben, és kell neki egy segítség, egy fáklya, hogy legyőzhesse.

2019. jan. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha már meghaltál úgysem fog érdekelni, mit gondolnak a tettedről az emberek.
2019. jan. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintem maga az a döntés, hogy elmenekül valaki, és öngyilkos lesz, az tényleg gyávaság. Viszont ahhoz kemény akaraterőre van szükség, hogy valaki az életösztön ellenére végezni tudjon magával. Ennek a gátnak az áttöréséhez bátorság kell.
2019. jan. 18. 23:12
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Az életösztön kiiktatásához épp elég az alkohol vagy drog, és a súlyos mentális probléma. Tehát ez megint nem bátorság, inkább elborultság.
2019. jan. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Mint mondtam: nem bátorság. Sőt éppen hogy félelem kell hozzá. Hogy jobban féljen mint amennyire élni akar. Nincs ebben semmi bátor dolog. Ismertem olyat aki öngyilkos lett (sikerült neki, csak később szenvedve halt bele a következményekbe) és ő sem "bátorságból" tette, hanem kétségbeesésből. Utána meg szenvedett, mikor rájött hány ember kínlódik a hülyesége miatt. Ez persze nem változtatott azon hogy belehalt a tette következményeibe, hiába küzdöttek érte hónapokig az orvosok. Hidegzsíroldót ivott. Iszonyatos, ocsmány halála volt.
2019. jan. 19. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!