Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme van az életnek?...

Mi értelme van az életnek? Miért érdemes élni? Ha egyszer meghalunk úgyis, miért érdemes küzdeni és bármit is tenni? Megosztanám veletek anonimként a látásmódomat, az életem egy részét, illetve kíváncsi lennék arra, hogy normális-e ez így?

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok, alkoholista és depressziós. Remek dolog ez ilyen fiatalon, ugye?! Magam körül bántok mindenkit, a családomban is, anyukámat is, mindenkit (nem, nem fizikálisan, hanem szavakkal, vagyis túl hirtelen vagyok, már egy apró szóért is kijövök a sodromból). Gyerekként voltak álmaim, például hogy miben szeretnék dolgozni. Ezt sikeresen lépésről lépésre el is értem, viszont van egy kis probléma... Az egész az általános iskolában kezdődött, ugyanis diszkalkulás és diszlexiás vagy, amiért kiközösítettek még a középiskolában is. Ez volt a kezdet, aztán a szüleim is szétváltak, apámat már lassan 12 éve nem is láttam. Ő sem keres, én sem őt. Miért is keresném??? Folyton bántott, alkoholista volt, mint már én is, mindig megvert, én hoztam haza a kocsmából állandóan tizenévesen. Volt pár rossz kapcsolatom, az utóbbinál akit nagyon szerettem, annyira vágytam viszont a szeretetére, hogy szinte megfojtottam őt vele. Tudom, nem normális az efféle ragaszkodás, vagy szeretet, vagy nevezzük bárminek, én is tudom. Nem normális dolog amikor nem tudsz más nélkül létezni, amikor jóformán a WC-re is vele akarsz menni. Vége lett, most is van egy kapcsolatom, akit talán szeretek, de magam sem tudom eldönteni. Most annyira nem vágyom már senki szeretetére, annyira hidegen hagy, hogy szeretne-e igazán, vagy sem. Perszer rosszul esik, ha nem, de nincs bennem már az a ragaszkodási vágy, pedig legbelül valahogy annyira hiányzik valaki szeretete. Most ott tartok, hogy amit gyerekként álmodta, hogy miben szeretnék dolgozni, már csak kényszerből csinálom. Vagy talán a depresszió miatt, mert sokszor mégis rám tör pillanatokra az imádat ezért a munkáért. Ha hazaérek csak ülök és nézek ki a fejemből, minden este iszom, hogy jobban érezzem magam, de már az sem segít.

Imádtam régen szerelgetni autót, vagy akármit, most is néha rám jön a fellángolás, de rövid időn belül abba is marad. Szeretem az új szerszámokat, most is vettem nagy örömmel pár dolgot , aztán másnap ránézek mindenre és azt kérdem magamban: minek is vettem meg ezeket, szépek meg minden, de ki tudja meddig élek és miért is készítsek velük bármit, amikor úgysem fogom elvinni magammal? Ilyenkor teljesen elmegy minden kedvem. És vajon van élet a halál után? Belegondolok abba, hogy milyen fejlett a mostani technológia... Milyen modern eszközök vannak már. Csak egy modern luxusautó, tele modern cuccal, lcd kijelzőkkel, stb... De ezt minden ember tervezte, ami természetesen nagy szám, de egy idő után ez is elavult lesz és ha meghalunk semmi sem marad számunkra ezekből. Hiszen ha örökké élnénk milyen jó lenne ereket a végtelenségig birtokolni. De nem élünk örökké, akkor mi értelme az egésznek, meg a tudósok általi sok kutatásnak?! Meghalunk és semmi sem marad?



Ezt a negatívzitást 5 éve kezdtem el tapasztalni, előtte tele voltam álmokkal, reményekkel. A kérdés: normális, hogy így fogom fel az életet? Minek köszönhető ez? talán annak, hogy egyre idősebb vagyok és átlátom jobban a dolgokat, vagy ennyire elhatalmasodott rajtam a depresszió? Esetleg mindkettő?


2019. jan. 21. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Orvosi segitség?

Ismerősöm kőkemény alkesz volt tudta h magától nem fog menni elment dokihoz és beültetést kért nem volt neki könnyű de 6éve teljesen tiszta.

30évesen ugy nézett ki mint egy erős 50es fel volt puffadva a piától nem volt szép.

2019. jan. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sokszor gondolok arra, hogy milyen jó lenne normálisan és boldogan élni, leszokni az alkoholról, de ezek a gondolatok csak akkor vannak a fejemben, amikor nagyon rosszul vagyok a másnaposságtól, vagy részeg vagyok és nincs türelmem a sok hülyeségen gondolkodni. Vannak napok, amikor nagyon másnapos vagyok, rosszul vagyok reggelente, megfogadom soha többé nem iszom, de ahogy jön a nap vége, egyre jobban rosszul érzem magam. Félreértés ne essék, nem az alkoholt hiányolom, hanem a depresszió tünetei jönnek elő, például amikor abbahagyom a munkát és elkezd járni az eszem mindenen. Nem sima depresszió, hanem amolyan szorongásos. A szívem elkezd verni hevesen, alig kapok levegőt, majd megfulladok. Az alkohol segít feloldódni, de aztán meg rájövök másnap, hogy igen, már megint ittam. Azt is tudom, hogy az alkohollal jobban tönkreteszem magam, de végül is úgysem vagyok örök életű.
2019. jan. 21. 21:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy az embereknek ennyi az élet, és annyit tudnak megfogalmazni célként, hogy jó munkahely, meg jó fizetés. Felhalmoznak minden felesleges dolgot. Megvan mindenük és csodálkoznak, hogy nem boldogak. Ilyen célokért tényleg felesleges küzdeni.

Én is annyi idős vagyok mint te, én is függô vagyok mint te, de 3 évvel ezelőtt úgy döntöttem, hogy jobban szeretem magam annál minthogy elpusztítsam magam. Azóta nem ittam. Az emberek is elkezdtek máshogy viszonyulni hozzám. Amíg ezt a döntést nem hoztam meg esélyem sem volt se normális kapcsolatra, se munkára se hobbira és persze semmi pozitív visszajelzésre.

Az, hogy hogyan élem az életem, mennyit iszok és miként szemlélem az világot kizárólag rajtam múlik.

2019. jan. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia!


Szerintem is mindenképp kérj orvosi segítséget. Egy jó, tapasztalt orvos tudni fogja hogyan lehet az alkoholizmusodon és depressziódon hatékonyan segíteni, hogy minél hamarabb jobban legyél.


Volt egy időszakom, amikor én is eléggé magam alatt voltam, messze nem volt olyan súlyos, mint neked, de talán mégis segíthet a tapasztalom, ezért megosztom veled. Nehéz évek voltak mögöttem, nagyon kiégtem, lemerültem. Rengeteg energiát beletettem célokba, emberi kapcsolatokba, és nem igazán úgy alakultak a dolgok, ahogy reméltem. Végül sok mindenen változtattam, egy bizonyos szempontból új lapot indítottam. Igen ám, de az elmúlt éveknek meg lett az utóhatása. Hiába kerültem egy nyugodtabb, pozitívabb környezetbe, életbe, nem találtam a helyem. Nem tudtam magam cselekvésre sarkalni. Voltak is új céljaim, vágyaim, meg nem is. Akartam is, meg nem is. Hasonló gondolatokkal gyötörtem magam, mint te, mi az élet értelme, mi értelme van bárminek, minek csináljak bármit is. Valószínűleg egy kicsit depressziós voltam. Nekem az segített ezekkel a gondolatokkal kapcsolatban, hogy felismertem, hogy nem azért vagyok ennyire magam alatt, mert nem tudom ezekre a kérdésekre a választ, hanem fordítva, azért foglalkoztatnak egyáltalán ilyen kérdések, mert ilyen depressziószerű állapotban vagyok. Normál lelkiállapotban az emberek nem gondolkodnak folyton azon, hogy van-e a dolgoknak értelme, nagyon erős bennünk az életösztön, vagy életszeretet, szerintem ez az élőlényekbe van kódolva. Ezért amikor előjöttek ezek a gondolatok, mindig emlékeztettem magam arra, hogy ezt csak a depresszió hozza elő, és megengedtem magamnak, hogy olvassak, hobbizzak, stb., csináljam a jó dolgokat, épp elég, ha örömet okoz, nem kell, hogy különösebb értelme legyen.


Én úgy tudom, hogy a depressziónak biokémiai alapjai is vannak, nem egyszerűen lelki probléma, ezért fontos, hogy orvoshoz fordulj, mert ő tud majd segíteni visszaállítani a szervezeted felborult egyensúlyát. Tarts ki, hamarosan jobban lehetsz, csak fogadd el a segítséget!

2019. jan. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rövid leszek, olvasd el a Mérgező szülők c. könyvet, sok tanulság van benne. Durva mennyire nem látunk a helyzetek és miértek mögé. Kérj segítséget! Fiatal vagy, sok minden jó történhet még az életedben.
2019. jan. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 superlikomak ***** válasza:
Ha nincs értelme élni, mi értelme van meghalni? Ha nincs értelme élni, nincs értelme meghalni.
2019. jan. 23. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!