Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátrián felírt gyógyszer...

Pszichiátrián felírt gyógyszerekről sikerült már valakinek leszoknia? Nem merek pszichiáterhez fordulni mert nem szeretnék semmilyen gyógyszertől függővé válni.

Figyelt kérdés
Nagyon régóta sejtem hogy pszichodokihoz kéne mennem, nagyon sok ilyen problémám van :-( Mielőtt még a gyerekeim isszák meg a levét a bajaimnak. De úgy tudom mindenképp gyógyszert írnak. Vagy anélkül is sikeresen kezelhetnek? Magánorvosra nincs pénzem.
2019. jan. 22. 14:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és egyáltalán hatásosak ezek a pirulák?
2019. jan. 22. 14:27
 2/9 piku78 ***** válasza:
100%
Én szedtem pánikbetegségre xanaxot és szertralin antidepresszánst.Rajtam segített.Októberben leraktam a xanaxot és most csökkentem az antidepresszánst.Ezeket a gyógyszereket fokozatosan kell csökkenteni nem 1 napról a másikra letenni.Ha úgy szede és utána úgy teszed le ahogy az orvos előírja akkor nemlehet semmi komoly gondod ezzel
2019. jan. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És akkor ezek elhagyása után sem esik vissza az ember?
2019. jan. 22. 14:48
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha sok ilyen problémád van, talán pszichológushoz kellene elmenni először, vagy életvezetési tanácsokat kérni. Nem biztos, hogy egyből gyógyszer kellene. De lehet, hogy kelleni fog, ki tudja előre?

Már az nagy siker, hogy a promlémáidat megoldandó problémáknak éled meg, és érzed, hogy segítségre szorulsz.

Drukkolok!

2019. jan. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 piku78 ***** válasza:
100%
Volt már rá példa hogy pár hónap vagy év mulva kiujul a probléma de nem feltétlenül kell úgy lennie.
2019. jan. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Eddigi életem során 2 olyan több évig tartó szakasz volt amikor bogyókat szedtem. Első alkalommal 2 félét, másodiknál 3mat. Mindkét alkalommal gond nélkül leraktam őket, mind a kétszer dózis csökkentés nélkül (ez nyilván hiba), viszont némi fura szédelgésen túl ami eltartott pár hétig, más bajom nem volt. A bogyóktól megváltást remélni hülyeség. Az arra van, hogy a hangulatod stabilizálja, de a problémákat attól még meg kell oldani. Ha az megvan, nem kell tovább a gyógyszer. Ha nem rendezed magad, akkor is el lehet hagyni, de akkor számolni kell a visszaeséssel. Velem pont ez történik most. Kéne kéne dokihoz mennem, kellene a bogyó mert nagyon gáz. De volt vagy 5 gyógyszermentes, normális mostanáig. Szóval na. Rajtad is múlik. Sőt. Csak rajtad múlik.
2019. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Simán le lehet rakni. Működnek is. Viszont kb 50%, hogy pár év múlva jön a visszaesés nélkülük, még ha nem is olyan mélyre már. Én újra elkezdtem szedni 3 év szünet után. Ha az ember megszokja a 100%-os állapotot, ideig-óráig elégedett már csak utána a 70-80%-ossal.
2019. jan. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

nekem a családban volt aki függő lett, én csak az ő példáját tudom elmondani, de nem volt szép látvány, az SSRI nem gyerekjáték, könnyű rászokni és nem mindenkinek könnyű lejönni róla, van akinek elég 1 hónap van akinek meg fél év sem...


nálunk az volt hogy függő lett és épp a tipikus fél év sem elég lejönni a szerről eset volt, mire végre lejött volna addigra ismét jöttek a gondok, a gyógyszert viszont általában kb. 1 év alatt megszokta a szervezet, jöttek az egyre erősebbek mert a szervezetének erre volt igénye.


persze lehet mondani hogy bármi miatt is megváltozhatott a személyisége, de én úgy vélem ez volt a gond, a függőknél ez egyébként is jellemző,

egy szó mint száz, lejönni nem sikerült róla és minden gyógyszer csak egyre nehezebbé tette, sajnos ő már nincs, persze sosem állítanék olyat hogy a gyógyszerek miatt, de a lényeg mit sem változik

2019. márc. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:

És akkor ezek elhagyása után sem esik vissza az ember?"


Ha ugyanazt az önemésztő életmódot folytatja, akkor visszaesik valami hasonlóba.


A leszokott alkoholista, ha újra iszik, újra alkoholistává válik.

2019. aug. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!