Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha már évek óta...

Mit tegyek, ha már évek óta depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Amikor 15 évesen rám tört a depresszió,akkor azt gondoltam,hogy ez biztosan majd elfog múlni,lassan már 3 év telt el,és semmi sem változott. Ugyanúgy megvannak az öngyilkos gondolatok,depresszív hangulat. Jártam pszichiáternél,pszichológusnál. Szedek gyógyszereket,és egyszerűen semmi hatása. Mondjak le arról,hogy valaha is meggyógyulok?
2019. jan. 25. 12:30
 1/6 anonim válasza:
Sajnos ez olyan nehéz...nekem 9(!!!) évesen kezdődött egy anorexiával,aztán megjelent a szociális fóbia,mostmeg 15 évesen súlyos depresszióm van....annyi,de annyi pszichológusnál/pszichiáternél voltam,és érdemben egyik se segített.Sokszor anyukámmal jobbat beszélgetek mint egy pszichológussal......Először is gondolj arra hogy nem vagy egyedül,másodszor pedig SOHA ne add fel!(tudom,sovány vigasz amit írok,hisz a saját problémáim által nem vagyok hiteles.)Nekem mostanában az a technikám,hogy ha elkezdeném az önbántalmazást azonnal szólok valaminek(ez mindig egy nagyon közeli ember aki tudja mi van velem,és le tud nyugtatni)Kitartás!
2019. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2019. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem gyógyszerekkel kéne leszedálni hanem a problémát kéne megoldani! -.-

Barátkozz,csajozz/pasizz,keresd a szépet az életben!

Ha valakinek pedig csak ki akarod önteni a szívedet,nekem írhatsz.

2019. jan. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak úgy rád tört a depresszió? A semmiből? Nem kötekedésből kérdezem, nehogy félreértsd, csak ezen a ponton megakadtam. Én depressziós vagyok, de nekem sajnos válós problémáim vannak. Engem gyűlöltek, aláztak, elnyomtak meg minden,szóval, ez fura, amit írsz. Valami oka kell hogy legyen, valami kiváltó ok. Engem az egyik pszichiáter doktornő kinevetett a szemembe, mikor elmondtam neki őszintén hogy zsibbadozok, meg rosszul vagyok, annyira szorongok. Azt mondta hogy nincs se férjem, sem gyerekem, és el se tudta képzelni hogy én csak úgy rosszul legyek, meg hogy egyáltalán depressziós vagyok. Szerinted ez jól esett nekem? Holott az igazság az hogy valójában és szándékosan tettek tönkre engem lelkileg. A bátyám meg az anyám. Próbáltam neki elmagyarázni, hát.. de azért írt valami összefoglalót, és azért látta rajtam gondolom, hogy van valami gáz. Le is váltottam őt, megszabadultam tőle, és egy másikhoz mentem. Azzal meg nem lehetett beszélni sem, mert ő sosem volt ott, - másutt is dolgozott. Így egy idő után azt is lecseréltem. A mostanival elégedett vagyok- az eddigiekhez viszonyítva legalábbis akik le se xartak engem. Ezt legalább valamennyire érdekli hogy mi van velem, vagy úgy tesz. Szóval arra akarok kilyukadni hogy ha netán rájönnél a kiváltó okra, akkor könnyebb lenne megértened azt, hogy mi zajlik le benned valamint a tudatalattidban, és hogy miért. Valószínűleg most azt gondolod hogy egy csomó hülyeséget összehordok, de nem csak azért írom ezeket le, hogy legyen mit olvasnod. Bántott valaha valaki olyan szinten hogy ez megmaradt benned és nem birod feldolgozni? Vagy csak tényleg kialakult nálad- ezalatt azt értem hogy mindig is hajlamos voltál a depire, de ebben a korodban ért el. Egyébként, kell hogy legyen ok, még ha olyan ok is, amiről te nem tudsz, nem tudhatsz. Ezt most nem fejtem ki, mire gondolok, de..
2019. jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Írj egy privátot, írd le hogy mi történt kell egy kicsit több infó. Ha van kedved beszélni róla kiadni akkor nyugodtan dobj egy privátot :) Amúgy nem vagy egyedül :/
2019. jan. 26. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Hasty ***** válasza:
Menj el orvoshoz ha van és nem hasznal válts. Amúgy nem értem ezeket miért nem dokinak teszitek fel
2019. jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!